V krajském přeboru se nejmladší minižáci (U11) utkali dvakrát s Mladou Boleslaví a dvakrát prohráli. „Vzhledem k velké výškové převaze a vyspělosti byl tým Boleslavi nad naše síly," přiznala trenérka Ivana Koláčná.

AŠ Mladá Boleslav – BC Kolín 57:15 (Chloupek 4, Bareš 3, Klvaň 2, Homola 2, Vinduška 2, Jánský 2).
AŠ Mladá Boleslav – BC Kolín 41:13 (Klvaň 5, Homola 2, Chloupek 2, Vinduška 2, Sýkora 2).

V kvalifikaci o Národní finále v kategorii U11 se Kolín střetl dvakrát doma s Poděbrady a dvakrát prohrál.
„V obou zápasech zaslouží celý tým pochvalu za bojovnost a předvedou hru. Tým hrál kolektivní basket, o čemž svědčí jedenáct bodujících hráčů," uvedla Ivana Koláčná.

BC Kolín – Basket Poděbrady 47:68 (Koláčný 12, Klvaň 8, Žiško 8, Barták 7, Volný 6, Koláčný 5, Bareš 4, Kropáček 3, Jánský 2, V. Sýkora 2, Homola 2).
BC Kolín – Basket Poděbrady 54:77 (Barták 13, Kropáček 9, Klvaň 8, Koláčný 7, Žiško 4,Volný 4, Jánský 3, Bareš 2, Štěpař 2, V. Sýkora 1, Homola 1).

V krajském přeboru mladších žáků (U13) se Kolínu dařilo. Proti pražským Tygrům předváděl velmi pohledný basketbal a slaví tak další dvě výhry.

BŠ Tygři Praha - BC Kolín 34:64 (Lasík 12, Kropáček 10, Domnosil 10, Kotil 8, Žiško 5, Novotný 5, Macháček 4, Mrzena 3, Vítek 3, Barták 2, Pudil 2).
BŠ Tygři Praha - BC Kolín 58:65 (Kropáček 23, Macháček 13, Domnosil 10, Lasík 5, Žiško 4, Mrzena 4, Barták 4, Kotil 2).

V krajském přeboru žáků (U15) zavítali hráči Kolína dvakrát na sever Čech. Zatímco v Děčíně prohráli, 
v Teplicích slavili výhru.

Děčín – BC Kolín 94:59
„Další utkání finálové části utkání jsme bohužel nezvládli a přišli tak o neporazitelnost 
v této soutěži. Od začátku byl soupeř lepší, hlavně agresívnější a chytřejší," přiznal trenér Miroslav Sodoma.

„Naše ztráty míče byly velice laciné a naivní, jako kdybychom hráli poprvé. Jediné pozitivum z utkání je, že i když soupeř vedl velikým rozdílem, tak jsme nesložili zbraně a snažili se alespoň bojovat až do konce. Věřím, že se z této porážky kluci poučí a vrátí se zpět ke hře, která nás zdobila a s kterou jsme slavili nespočet výher," dodal.

Body: Brát 16, Zelenka 9, Vetor 8, Merta 7, Kosík 7, Vaněk 6, Vacek 4, Dvořáček 2.

Teplice – BC Kolín 63:72
„Po špatné sobotě jsme přijeli k utkání s týmem, který byl v soutěži na průběžném druhém místě a v základní části právě u něho na hřišti jsme svedli největší boj o výhru," podotkl Miroslav Sodoma.

„Do utkání jsme vstoupili velice špatně, báli jsme se výškově a fyzicky vyspělejšího soupeře a v polovině čtvrtiny na tabuli svítilo hrozivých 18:4. Po oddechovém čase jsme přeci jen ukázali svou lepší herní tvář a zkorigovali stav na přijatelný rozdíl, ale hlavně jsme soupeře nutili k mnoha faulům. Průběh druhé a třetí čtvrtiny byl podobný, náš strach z fyzična soupeře, soupeřovy časté fauly, ale bohužel ze strany rozhodčích naprosto nepochopitelně minimálně pískaných. Přesto jich soupeřovi důležití hráči nasbírali dostatek, a to se projevilo v poslední čtvrtině, kdy hráči postupně museli opustit pro pět osobních chyb hřiště a jejich náhradníci již kluky ubránit nestihli a v útoku též body nepřidali. Pozitivum 
z utkání je, že jsme se v průběhu hry přeci jen dokázali postupně vyrovnat s fyzickou převahou soupeře a postupně ztratili strach jak v obraně, tak útoku," dodal.

Body: Brát 19, Kosík 12, Somberg 11, Zelenka 9, Merta 8, Vacek 7, Vetor 3, Vaněk 3.

V krajském přeboru žákyň (U15) hrály basketbalistky Kolína dvakrát venku, pouze jednou vyhrály.

Basket Praha – Kolín 38:81
„Zápas se podle výsledku může zdát jasnou záležitostí, avšak opak byl pravdou. První čtvrtina ukazovala, že tempo zápasu bychom měly diktovat my. Ovšem ve druhé čtvrtině přišel nepochopitelný výpadek, trápení se jak na obranném, tak i útočném doskoku, neproměňování jasných situací v útoku, a to znamenalo, že v poločase jsme vedly o pouhý jeden bod. Po přestávce, kde bylo zdůrazněno, jakých chyb se mají děvčata vyvarovat, se již zápas vyvíjel podle našich představ. Zlepšil se hlavně doskok pod oběma koši a v útoku jsme dokázaly proměňovat jeden rychlý protiútok za druhým. Zasloužená, avšak tvrdě vydřená výhra," podotkla trenérka Lucie Vetorová.

Body: Mocová 24, Vinklátová 17, Králová 17, Jánská 9, Černá 4, Kukalová 4, Sikstová 3, Schejbalová 2, Macháčková 1, Kosíková.

Benešov – BC Kolín 64:56
„Věděly jsme, že nás nebude čekat nic lehkého,ale do zápasu jsme vstoupily aktivně a rychle jsme si vypracovaly až desetibodové vedení. To jsme ovšem také rychle díky nepozornostem v obraně a nekoncentrovanosti v útoku ztratily. Po poločase jsme vedly o tři body. Ve třetí čtvrtině jsme konečně ukazovaly, že basketbal nám není cizí a několika povedenými akcemi, které vycházely z velmi dobře pracující obrany, jsme se opět dostaly na náskok přes deset bodů. Jenže přišla čtvrtá čtvrtině a další výpadek, tentokrát již osudový. Špatná obrana a ztráta koncentrace na obou polovinách hřiště znamenala, že poslední čtvrtinu vyhrál Benešov 22:6 a tím pádem jsme ztratily velmi dobře rozehraný zápas a připsaly si bohužel porážku," hlesla trenérka Lucie Vetorová.

Body: Mocová 15, Králová 11, Černá 9, Kosíková 9, Sikstová 5, Macháčková 3, Vinklátová 2, Jánská 1, Schejbalová 1.

(Filip Rytina)