Hlavně ale ti nejmenší jeli získávat cenné zkušenosti. Na závody se sjelo celkem 350 závodníků nejen z České republiky, ale také 
z Polska, Lotyšska, Německa a Ukrajiny.

Jako první nastoupil do bojů nejmladší závodník, teprve pětiletý Filip Chalupský, který se pral a snažil, ale bohužel jeho výkon stačil jen na čtvrté místo.

Poté se představil Lukáš Kajer a tomu los vůbec nepřál, protože dostal již zkušenějšího borce z Polska a prohrál na body. Přesto jeho výkon stačil na třetí místo.

Také Adam Kropáček měl smůlu a narazil na soupeře 
z Polska. Ale nedal se a získal bronzovou medaili.

Jaroslav Korbel, jemuž je pět let, se probojoval až do finále. Tam však podlehl opět závodníkovi z Polska. Nakonec bral kov stříbrné barvy.

Patrik Pišingr se svými výkony probojoval až do semifinále, kde narazil na závodníka z Ukrajina a při kopu do zubů musel zápas ukončit. Ale i tak nakonec obsadil třetí místo.

Ostřílená závodnice Zuzana Doubková předvedla jedny z nejkrásnějších bojů. A to i přesto, že jí los přidělil v semifinále o hlavu větší závodnici, která ji útočila neustále na hlavu. „Zuzka se však nedala a svými výkony nezklamala. Nakonec podlehla na body, což stačilo na bronz," podotkla trenérka Tereza Lee Neumanová.

Veronika Kropáčková na svých prvních závodech předvedla nebojácný výkon a získala po hezkém boji bronzovou příčku.

Jaroslav Šídlo předvedl velmi pěkné zápasy až do finále. Zde však prohrál velmi těsně 
o jeden bod a získal stříbro.

Stejně tak Adéla Kubičková, která po vítězství v semifinále podlehla až ve finále soupeřce z Polska.

„Velmi náročný den, který trval od pěti hodin ráno až deseti hodin do večera, byl završen velmi dobrým výsledkem," uznala Neumanová.

V soutěži se představila ještě Ornela Procházková, ale vzhledem k tomu, že její váhová kategorie nebyla dostatečně obsazena, došlo ke spojení s vyšší váhovou kategorií. Ale i tak se radovala ze zlata.

„Ornelka se pustila do taktického boje, kdy se snažila využít chyby soupeřky a získat body kopem do odkrytého místa. Několikrát se jí podařilo kopnout soupeřku do hlavy, což znamenalo bohaté bodové zisky a Ornela tak zvítězila vysoko 11:1, přičemž soupeřce se podařilo získat na Ornele pouze jeden bod, a  to 
v prvním kole," poznamenala Tereza Lee Neumanová.

Umístění kolínských závodníků – 1. místo: Ornela Procházková. 2. místo: Lukáš Kajer, Jaroslav Korbel, Jaroslav Šídlo, Adéla Kubičková. 3. místo: Adam Kropáček, Veronika Kropáčková, Zuzana Doubková, Patrik Pišingr. 4. místo: Filip Chalupský.