„Od startu se mezi nejlepšími pohyboval Pavel Skalický, pak sice trochu odcouval, ale osmé místo je velmi dobré. Brzy ho vpředu nahradil Tomáš a s Janem Škarnitzlem celý závod bojoval o druhé místo. Navíc v závěsu jezdil Filip Eberl, který nakonec udolal Honzu Nesvadbu a dojel čtvrtý," shrnul povedený závod eliťáků manažer týmu Jan Slavíček.

Vydařený víkend naznačily již páteční sprinty, po kterých má kolínská formace vedoucí závodníky jak mezi mužskou, tak ženskou elitou (Pavel Skalický +Vendula Kuntová). Vítězství navíc stejně jako minulý týden v Peci přidal i kadet Kryštof Solař.

Mládež je silnou stránkou Remerx-Merida Teamu, což opět potvrdil žák Tomáš Dudek, který tentokrát dojel třetí a suverénně vede celkové pořadí Českého poháru.
„Škoda jen velké marodky (Šimon Vaníček, Lucie Krupová, Jaroslav Vojíř, Jakub Schierl, Štěpán Schubert), která nás určitě o další medaile připravila," poukázal na nynější nepříznivou situaci Jan Slavíček.

V Bedřichově chyběla i Elena Vaníčková a Lukáš Kunt, oba se připravovali na silniční mistrovství republiky, kde budou tento týden bojovat o medaile. S týmem se sejdou v neděli v Trutnově, kde začne soustředění a příprava na šampionát horských kol v Kutné Hoře, který se koná 19. července.