Kolín sehraje už jen dvě utkání základní části Mattoni NBL. Potom propuknou boje v play-off. Dnes (středa) se Kolín představí v Ostravě a základní část ukončí v sobotu doma proti Pardubicím.  „Do Ostravy rozhodně nejedeme prohrát," hlásí před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

Ostravští hráči jsou v lize třetí nejlepší ve dvoubodové střelbě (úspěšnost  52,5%). Stejná příčka jim patří také ve střelbě za tři body (úspěšnost  35,1%). V letošní sezoně Kolín s Ostravou ještě neprohrál. Na domácí palubovce zvítězil 84:65 a 95:90, v Ostravě 81:74.

„Ostrava je doma velmi silná. Má dva výborné rozehrávače. Spoléhá se hlavně na střelbu trojek a rychlý protiútok. Naším cílem je eliminovat  nebezpečné střelce z tříbodové vzdálenosti. Pokud se nám to povede, máme šanci na vítězství," podotkl Predrag Benáček.

Tímto duelem rovněž vyvrcholí charitativní akce Dotek srdce. Otiskem dlaně s podpisem a stokorunou se přispívá na léčení malých pacientů z FN v Ostravě. Celý výtěžek z této části poputuje na dětské oddělení hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice v Ostravě, respektive jednomu z malých pacientů a jeho rodině.

Duel osmé Ostravy a sedmého Kolína začíná v 18 hodin.

(Jana Kubartová)