Bruntál – BC Kolín 68:36

V Bruntále to na první pohled vypadalo na sice ne snadné, ale vítězné utkání, jelikož domácí nastoupily pouze v sedmi.  Ovšem na druhý pohled už to tak pozitivní nebylo. „Soupeřky byly běhavější, lépe doskakovaly a střelecké štěstí bylo rovněž spíše na jejich straně," přiznala trenérka Ivana Koláčná.

Hru Kolíňaček opět doprovázely nepřesné přihrávky, po nichž následoval většinou úspěšný rychlý protiútok. Dále pak také nedůrazný obranný doskok, po kterém rovněž následoval koš domácích. Bodové manko rychle narůstalo. Po první čtvrtině to bylo jen o sedm bodů, což by nebyl takový problém. Ale bohužel o dalších třicet minut hry později svítil na tabuli výsledek 68:36. V zápase se vystřídala celá kolínská lavička.

Body: Mocová 12, Fejfarová 12, Kočová 5, Šafranková 5, Mikšovská 2, Šafaříková, Klubalová, Lindnerová, Křičková, Bezoušková.

BK Příbor – BC Kolín 79:65

V neděli čekal juniorky zápas v Příboře. Kolínské hráčky nastoupily s odhodláním vyhrát a zlepšit si chuť z předchozího dne.

Od úvodního rozskoku byla hra Kolína mnohem lepší. Dařila se střelba, hra na obranné polovině i doskoky pod oběma koši. Vše vypadalo na vítězný konec. Kolín vedl v poločase o pět bodů.

Bohužel druhá část zápasu se od první velmi lišila. „Ne ve hře, ale ve způsobu pískání faulů a dalších prohřešků proti pravidlům. Sebevědomí rozhodčích neznalo mezí. O čemž svědčí i tři odpískané technické chyby a tři úmyslné fauly na naší straně," zlobila se Ivana Koláčná.

Kvůli těmto chybám se vedení hostů nakonec přehouplo na stranu domácích. Konečný rozdíl ve skóre se vyšplhal na 14 bodů, bohužel v neprospěch Kolína.

Body: Mocová 16, Šafaříková 15, Fejfarová 13, Kočová 12, Šafranková 7, Mikšovská 2, Klubalová, Lindnerová, Křičková, Bezoušková.

(Karolína Kočová)