Nový Jičín – Kolín 52:74

„Soupeř dal do první pětky téměř vše nejlepší, co měl, a tak byl pro nás začátek velice těžký i díky naší střelecké nemohoucnosti. V druhé čtvrtině, kdy musel nasadit další hráče, se projevila naše herní převaha. Kluci si vytvořili bezpečný náskok a ten udržovali až do konce," uvedl trenér Miroslav Sodoma.

„V druhé polovině je škoda, že jsme nepokračovali v nasazeném tempu a nehráli naši rychlou hru. Ani domluva nepomohla, a tak utkání skončilo rozdílem ve skóre, které se utvořilo po druhé čtvrtině. Výkon ideální rozhodně nebyl, ale výhra se počítá," dodal Sodoma.

Body: Somberg 19, Vlček 19, Vetor 17, Vacek 6, Kosík 6, Merta 4, Dvořáček 2, Novák 1.

Ostrava – Kolín 59:93

„Soupeř i v tomto utkání postavil do první pětky vše nejlepší, co měl k dispozici, a tak byla první čtvrtina velice vyrovnaná. Převážnou část jsme vedli a naše hra byla koukatelná, přesto soupeř v samém konci strhl vedení na svou stranu. Do druhé čtvrtiny se nám vstup vůbec nepovedl a hráli jsme velice špatně. Naštěstí pro nás jsme se dokázali vzbudit a během pěti minut rozhodli o utkání. Ve druhé půli jsme udrželi vysoké tempo hry hlavně směrem dopředu a tak bezpečně zvítězili. Škoda jen řady chyb hlavně v obraně, které soupeř trestal lacinými koši," konstatoval trenér Miroslav Sodoma.

Body: Somberg 30, Kosík 20, Vlček 15, Vetor 13, Vacek 6, Merta 2, Dvořáček 2, Macháček 2, Domnosil 2, Uman 1.

KP – starší žákyně U15

V této soutěži se kolínské hráčky vypravily do Prahy, kde se jim podařilo ukořistit dvě vítězství. Třetí duel 
v Kladně ale nezvládly.

Aritma – Kolín 40:90

Dohrávané utkání mělo jasný průběh. Kolínská děvčata potvrdila roli favoritek a vyhrály s přehledem o 50 bodů.

Body: Králová 22, Černá 16, Vinklátová 14, Kosíková 14, Kukalová 9, Sikstová 6, Jánská 4, Macháčková 3, Schejbalová 2.

BA Sparta – Kolín 24:97

V dalším zápase se představily na Spartě. Na půdě outsidera nakonec přesvědčivě vyhrály. „Vítězství bylo jasné, ale předvedená hra nebyla povedená. Největší kaňkou na tomto utkání jsou tristní trestné hody. Ze čtyřiadvaceti pokusů jsme jich proměnily pouze šest," kroutila hlavou trenérka Lucie Vetorová.

Body: Mocová 17, Kosíková 15, Sikstová 14, Králová 12, Schejbalová 12, Černá 8, Kukalová 8, Vinklátová 5, Jánská 4, Macháčková 2.

Kladno – Kolín 90:68

„V neděli přišla na řadu bitva o první místo, tým Kladna utrpěl doposud jedinou porážku právě u nás v Kolíně," podotkla Lucie Vetorová.

„Do utkání jsme vstoupily aktivně, první čtvrtinu jsme vyhrály 16:13. Dařilo se nám především v obraně. Jenže ve druhé čtvrtině se utkání zlomilo, druhou část vyhrálo Kladno v poměru 38:13. Holky poté zápas nezabalily a v průběhu čtvrté čtvrtiny jsme stáhly skóre na rozdíl deseti bodů. Poté už však nezbyly síly na další posun ve skóre, konečný výsledek je až moc krutý, ovšem Kladno vyhrálo zaslouženě," přiznala Vetorová.

Body: Mocová 26, Králová 21, Macháčková 7, Kukalová 5, Kosíková 4, Jánská 3, Černá 2, Vinklátová, Schejbalová.

Liga – kadeti U17

Kolínští kadeti hráli dvakrát doma. Přestože v obou duelech vyhráli, trenéři spokojení nebyli.

„Vzhledem k postavení v tabulce a výsledcích předešlých vzájemných soubojů měli být oba soupeři lehkou záležitostí. Bohužel obě utkání měla podobný průběh, střídaly se dobré i špatné okamžiky, špatně jsme bránili a v útoku jsme neproměnili spoustu jasných situací. Nejlepší nakonec byl asi jen výsledek obou utkání, protože obě naše víkendová vystoupení patřila k těm nejhorším v této úspěšné sezoně," uvedl asistent Václav Zahradníček.

Kolín – Opava 78:66 (Šafařík 20, Bálek 18, Koláčný 9, Vošlajer 7, Mikšovský 7, Zahradníček 6, Lonek 6, Bašta 5).
Kolín – Olomouc 71:55 (Šafařík 23, Bálek 12, Mikšovský 10, Vošlajer 6, Koláčný 6, Bašta 6, Zahradníček 4, Lonek 4).

(Filip Rytina)