„Bylo to pro nás velmi důležité utkání v boji o předkolo play-off. Tři čtvrtiny jsme nehráli dobře. Trápili jsme se na obranném doskoku. Naštěstí jsme to ve čtvrté čtvrtině zlomili, trefili nějaké těžké střely a povedlo se nám to otočit,“ oddechl si nejlepší střelec Kolína Filip Novotný.

„Po průběhu zápasu jsem velmi zklamaný,“ hlesl tahoun Ostravy Petr Bohačík.

„Pokud nebudeme používat hlavu celý zápas, ale jenom třicet minut, tak nemůžeme vyhrát nikde,“ dodal.

Měl pravdu. Ostrava se od začátku prezentovala soustředěným výkonem. Na konci druhé čtvrtiny se dostala do dvouciferné výhody, kterou si udržovala až do půlky čtvrté části. Nikdo v hale už nevěřil. že by mohl přijít obrat. Kolín ale předvedl parádní stíhací jízdu. Během krátké chvíle trefil čtyři trojky (Novotný 2, Purifoy a Bratčenkov). Když se poté po koši Číže dostal do vedení, už ho nepustil.

„Do utkání jsme vstoupili lépe než s USK, ale bohužel jsme to neudrželi. Následoval asi pětadvacetiminutový propad, kdy nás Ostrava přehrávala a dostala se až na sedmnáctibodový odstup. V tu chvíli jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Když už jsme ubránili, tak jsme si nedoskočili míč. A Bohačík nás následně trestal,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Zase se ukázalo, že máme problém v tréninku, že trénujeme v osmi lidech, a to toho moc nenatrénujete. Basket se prostě hraje pět na pět. V zápase to tak nevypadá, to můžete protočit pouze osm lidí, ale je to vidět na souhře. Za posledních deset minut patří našim hráčům kredit, ukázali charakter a s troškou štěstí jsme je vyhráli vysokým rozdílem,“ dodal Beneš.

„Přijeli jsme do Kolína vyhrát, protože jsme věděli, že nebude hrát Walton. Tři čtvrtiny se nám to dařilo, byli jsme produktivní v útoku a vypadalo to, že to dotáhneme do vítězného konce. Ve čtvrté čtvrtině jsme dostali třicet bodů. S takovou obranou prostě vyhrát nemůžeme. V obraně jsme špatně přebírali, kolínští hráči zůstávali sami a my jsme dostali asi šest trojek. Kolín se tak dostal do zápasu a my v útoku byli trapní. Kolín zvítězil zaslouženě, v poslední čtvrtině hrál výborně v obraně a nesobecky v útoku,“ přiznal trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Body: Novotný 21, Purifoy 17, Thompson 16, Číž 11, Bratčenkov 8, Machač 7, Dlugoš 5, Zollo 2 – Boggs 15, Bohačík 15, Barham 14, Nábělek 13, Stanojevič 9, Alleyn 8, Havlík 3, Zaharijevic 3, Bažant 2. Rozhodčí: Salvetr, Karafiát, Vošahlík. Střelba 2 body: 32/16:48/20. Trojky: 32/13:22/9. TH: 19/16:23/15. Doskoky: 39:43. Chyby: 20:22. Diváků: 552. Průběh: 21:24, 41:51, 57:69. Hráč utkání: Novotný Filip (Kolín).