Už jen dostat na mistrovství republiky, na nějž se postupuje z jednotlivých krajů, byla pro Kolín velká výzva. Ne snad že by tým na účast neměl výkonnostně, ale systém postupu je nemilosrdný a ve středních Čechách panuje velká konkurence kvalitních družstev.

Kolínští mladíci si pak na předchozím turnaji suverénně zajistili postup do finále a v Českých Budějovicích je čekaly rozhodující zápasy. Nejprve vyhráli skupinu a když následně porazili i Hradec Králové, bylo jasné, že budou hrát o medaile. Do boje o zlato je nakonec poslalo vydřené vítězství proti domácím Českým Budějovicím.

Finálový zápas proti Lvům Praha dospěl do rozhodující zkrácené hry, v níž Kolín prohrával 8:13 a zdálo se, že bude brát stříbro. Za stavu 12:14 měl soupeř dva mečboly. Jenže přišly dvě úspěšné smeče, jeden blok a mečbol rázem držel Kolín. Kapitán týmu Boček vzápětí drama ukončil bodem přímo ze servisu.

Ačkoli se o tom nemluvilo nahlas, zisk titulu byl tajným cílem kolínské trenérky Gabriely Škapové. Její tým patří k republikové špičce kategorie U16, několik hráčů - mimo jiné žáků Základní školy Kmochova, partnerské školy Českého volejbalového svazu - je už v hledáčku koučů mládežnického reprezentačního výběru.

Mladíci Kolína také sklidili také individuální ceny. Metzl byl vyhlášený nejlepším blokařem soutěže, Boček byl nejlepší přihrávač a Honzíček best nahrávač.

Volejbal Kolín: Boček, Metzl, Malimánek, Vašák, Poborský, Doubrava, Votava, Honzíček, Křiva, Švarc.