Vlašim – Kolín 3:1

Kolín, bohužel oslabený 
o smečaře A. Blažka, vstoupil do utkání špatně. Chyboval na nahrávce i v útoku a rychle prohrával 3:8. Nepomohlo ani střídání na postech nahrávače a smečaře a Kolín první set ztratil.

Ve druhém hosté na soupeře vletěli, těžili z dobrého příjmu podání a díky tomu bodovali na síti. Nejvíc si ale pomáhali úspěšnými bloky. Jenže pak přišel útlum, během nějž Kolín nedokázal složit na zem osm míčů v řadě – a prohrál i druhou sadu.

Ve třetím už stejnou chybu neopakoval a vyhrál ji o šest bodů. Čtvrtá sada byla vyrovnaná, žádný ze soupeřů si nevytvořil větší bodový rozdíl, musela tak rozhodnout koncovka setu. V ní Kolín odvrátil několik mečbolů a měl i příležitost set ukončit. Ale nevyužil ji a pomohl tím Vlašimi 
k vítězství.

Sestava: Tomíšek, Vejdělek, Kopecký, Gojný, Havlíček, Nutil, Havel (libero). Střídali: Bartoš, Strnad. Sety: 14, 22, – 19, 30.

Vlašim – Kolín 3:1

Začátek odvety Kolín zaspal, nedařilo se mu vůbec nic a zaslouženě prohrál po zisku pouhých 14 bodů.

Ve druhém dějství se jeho hra zlepšila, pomohl si především úspěšnými bloky a obrannou hrou v poli. V útočné fázi chyboval minimálně a dokráčel pro vítězství 25:18.
Bohužel ve třetím setu navázal na tragický výkon z prvního setu a znovu kupil chybu za chybou. Soupeř na hřišti dominoval i ve čtvrté sadě – 25:17 pro Vlašim.

Podle trenéra Miroslava Šotoly mají čtyři porážky v řadě několik příčin. Předně: mladí hráči se rozprchli na vysoké školy a nestíhají tak často trénovat. Proto také vázla spolupráce nahrávačů a blokařů útočících středem sítě. A projevuje se to také na fyzické kondici.

„Přesto musím kluky pochválit, do zápasu dali všechno, nikdo nic nevypustil. Zápasy ve Vlašimi mi přinesly i pozitivní věci. Chtěl bych vyzdvihnout výkon teprve patnáctiletého smečaře Dana Bartoše, který se na hřiště dostal v prvním setu prvního zápasu a jím předvedená hra je jistě velkým příslibem do budoucna," řekl Miroslav Šotola.

Nyní čeká Kolín volný víkend, v sobotu 7. listopadu přivítá v hale Stap lídra soutěže 
z Dobříše. Začátek prvního utkání je v 11 hodin, druhé startuje od 15 hodin.

Sestava: Tomíšek, Vejdělek, Kopecký, Gojný, Havlíček, Nutil, Havel (libero). Střídali: Bartoš, Strnad. Sety: 14, – 18, 14, 17.

(Bořek Volejník)