Rakovník – Kolín 1:3

Po dvou cenných domácích vítězstvích, kdy Kolín ve středočeském přeboru I. třídy porazil druhé Roztoky u Prahy, chtěl tým bodovat i v Rakovníku. Protože domácí jsou 
v tabulce až na sedmém místě a v podzimním utkání v Kolíně navíc Rakovník nepředvedl nic, z čeho by měli mít kolínští hráči strach.

První set byl z pohledu Kolína už tradičně ospale rozehrávací, nešlo skoro nic a hosté sadu rychle prohráli. Pak ale začala fungovat přihrávka podání a nahrávač Strnad dobře uvolňoval smečaře na kůlech. Soupeřova hra se tím trochu rozsypala, Kolín ale tlačil dál a podařilo se mu zvítězit ve třech setech za sebou.

Sestava: Strnad, Blažek, Kopecký, Nutil, Gojný, Tomíšek. Střídal: Pejša. Sety: 19, – 24, – 19, – 13.

Rakovník – Kolín 0:3

Do odvety Kolín nastoupil 
s jednoznačným odhodláním tentokrát nenechat domácí, aby se rozehráli, nedarovat jim ani set. Trenér Miroslav Šotola rozhodl, že si prohodí posty smečař Tomíšek a univerzál Blažek, aby lépe fungovala útočná síla Kolína.

Utkání zkomplikovala zdánlivá maličkost, do rakovnické haly svítilo ostré jarní sluníčko. „Bylo to nepříjemné hlavně na na mém postu," potvrdil domácí nahrávač Marek Strnad.

K tomu se přidalo několik chyb na příjmu, Kolín navíc kvůli nepřesné přihrávce nemohl útočit středem sítě. Příjem se v průběhu hry příliš nelepšil a hosté nemohli hrát tak pestrý volejbal jako v prvním utkání. Přesto se nakonec radovali z vítězství.

Příští domácí zápas hrají volejbalisté v sobotu 21. března proti Dobříši. Začíná se v 10 hodin v hale Stap na Zálabí.

Sestava: Strnad, Blažek, Kopecký, Nutil, Gojný, Tomíšek. Střídal: Pejša. Sety: – 13, – 20, – 21.

Tabulka

1. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 77
2. EcoLifts Roztoky 65
3. KV Dobříš 58
4. VK Tuchlovice 55
5. TJ Sokol Benešov u Prahy 42
6. TJ Sokol Vlašim 42
7. VK Rakovník 36
8. TJ Sokol Dobřichovice B 31
9. TJ Slavoj Český Brod 27
10. SK Volejbal Kolín 23

(Bořek Volejník)