Mladá Boleslav B – Kolín B 1:3

Domácí i hosté nastoupili v nejúspornější možné sestavě – oba týmy měly k dispozici jen šest hráčů. Takže zůstaly bez možnosti střídání.

Kolín vykročil za vítězstvím odhodlaně. Věděl, že domácí mají tradičně problémy s přihrávkou, proto tlačil na servis, aby si Boleslav nemohla pořádně připravit útok na smeči. Taktika vycházela a navíc se Kolín velmi úspěšně prosazoval útoky středem sítě, které obstarávali blokaři Nutil s Havlíčkem.

Ve třetí sadě ale Kolín polevil a nedokázal přesně přihrát sérii podání domácího nahrávače. Náskok Boleslavi už nedohnal. Ve čtvrtém setu ale už nenechal nic náhodě a dokráčel si s přehledem pro vítězství.

Sestava: Vejdělek, Nutil, Havlíček, Matlas, Ptáček, V. Blažek. Sety: – 18, – 24, 24, – 23.

Mladá Boleslav B – Kolín B 3:1

Stejně se měl podle všech předpokladů vyvíjet i odvetný zápas. Kolín první sadu vyhrál celkem snadno, domácí se nezmohli na pořádné útoky, navíc se stále trápili na přihrávce podání. Ovšem pak stejná deka sedla na Kolín.

Ve druhém setu už vedl 
o pět bodů, další šňůrou na podání se Boleslavi podařilo vývoj zvrátit a vyrovnat na 1:1. Boleslav to nastartovalo, nato se Kolínu přestalo dařit v útoku. A opět se dostával do problémů s příjmem při podání zkušeného boleslavského nahrávače. Tyhle ztracené body nakonec rozhodly, že Boleslav oplatila Kolínu porážku z prvního utkání.

„Byli jsme schopni Boleslav přehrávat, ale jen 
v případě, že si dobře přihrajeme podání. Jenže právě příjem nás zradil," řekl kolínský kapitán Vojtěch Blažek.

Po víkendu zůstává Kolín na čtvrtém místě se ztrátou devíti bodů na první Mělník. V sobotu 14. května nastoupí Kolín na domácích kurtech U Chaty v Borkách proti Brandýsu nad Labem. Začátek prvního utkání je v 9 hodin, druhé se hraje od 13 hodin. V neděli pak jede k dvojutkání do Přerova nad Labem.

Sestava: Vejdělek, Nutil, Havlíček, Matlas, Ptáček, V. Blažek. Sety: – 16, 12, 23, 21.

(Bořek Volejník)