Slavia Hradec Králové – Kolín 2:3

Slavia nastoupila v nejsilnějším složení s bývalými extraligovými oporami Holubcem a Holčíkem, a také s kolínským odchovancem Michalem Hovorkou. Od začátku utkání Kolín tahal za kratší konec. Domácí si vybudovali komfortní náskok 18:11, set se zdál být rozhodnutý. Za tohoto stavu trenér Slavie pustil do hry mladíky. Kolínští kluci však set nevypustili, předvedli několik vydařených útočných akcí a výbornou obranu v poli. A set se rozhodoval až v koncovce. V té byl Kolín šťastnější. Slavia ve druhém setu vrátila na palubovku základní sestavu, ale kolínští volejbalisté byli jako polití živou vodou. Rozhodoval nakonec pátý set, který Kolín ukončil úspěšným blokem.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Přerov (2:3 po prodl.)
Kozlové srovnali minutu před koncem, v prodloužení po námazu slavil soupeř

„Výhra je důležitá hlavně pro naše sebevědomí do dalších zápasů, kde už půjde o bytí a nebytí v první lize. Musím kluky pochválit, byl to bojovný kolektivní výkon. Přesto jeden hráč v utkání tentokrát ostatní převyšoval. Martin Červinka na netradiční postu univerzála odehrál svůj nejlepší zápas pod mým vedením,” řekl kolínský trenér Miroslav Šotola.

Prohlédněte si fotogalerii z posledního domácího zápasu Kolína s Blue Volley Ostrava

Volejbal Kolín: Hoang Trung Hieu, Rudolf Stieber, Petr Šotola, Martin Červinka, Richard Čermák, Jan Hauf, Šimon Kubrycht, Tomáš David, Vsevolod Khorolenko, Marek Tichý.