Český Brod – Kolín 2:3

Úvod utkání nenaznačoval, že by Kolín měl proti osmému týmu soutěže bodovat.

První set skončil jen se ziskem ostudných osmi bodů. Ve druhé sadě ale hosté zlepšili vše a hlavně začali sbírat body na bloku.

Třetí set Kolín prohrál mimo jiné i kvůli zbytečně zkaženým servisům. Houpačka pokračovala: čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, ale v rozhodující koncovce Kolín zablokoval českobrodského smečaře a šlo se do tie-breaku.

Ve zkrácené hře to za stavu 12:10 vypadalo s Kolínem bledě. Ale po úspěšném útoku přišly tři bodové bloky, a pak i proměněný mečbol.

Sestava: Vejdělek, Kopecký, Nutil, Gojný, Tomíšek, Blažek, Havel (libero). Sety: 8, – 19, 18, – 23, – 13.

Druhý zápas se odehrál jako přes kopírák. Kolín opět dotahoval vedení domácích. Hrál se pohledný volejbal.

Zlomový byl čtvrtý set, kdy Český Brod sahal po vítězství, srovnal na 20:20. Pak ale přišel výborný útok ze zadní pozice a zase série bodových bloků.

Pátý set už tak dramatický nebyl. Kolín hrál dobře, zřejmě se projevila i lepší fyzička, protože na rozdíl od domácích nekazil jednoduché balóny.

„Prokázali jsme morální sílu tím, že jsme dvakrát otočili nepříznivý vývoj," řekl Stanislav Havel, kolínské libero.

Příští dvojzápas sehraje tým SK Volejbal Kolín v sobotu 7. února proti béčku Dobřichovic. Začíná se v 11 hodin v hale Stap.

Sestava: Vejdělek, Kopecký, Gojný, Nutil, Tomíšek, Blažek, Havel (libero). Sety: 17, – 21, 20, – 21, – 9.