Vocetka uhlídal Stojačiče a Kolín mohl slavit

Kolín – Podruhé v řadě narazili na tým, který byl v tabulce NBL pod nimi. Podruhé museli basketbalisté Kolína utkání otáčet. A podruhé se jim to úspěšně podařilo. Po Jindřichovu Hradci zdolali také Ostravu 70:63.

7.1.2018

Z utkání BC Geosan Kolín - Ostrava (70:63).Foto: Adam Hruška

„Věděli jsme, že Ostrava hraje opravdu pěkný basketbal. Když si to její hráči půjčí, tak se velmi těžce zastavují. My jsme šli do utkání s nějakým záměrem, který se nám vůbec  nedařil, hlavně první polovinu. Ostrava hrála velmi dobře, blokovala střely. My špatně řešili pick-and-roll,“ přiznal trenér Kolína Pavel Beneš.

„Třetí zápas po sobě jsme prohráli vlastní nedisciplinovaností. Nejdříve proti Pardubicím, pak Brnu a nyní,“ zlobil se trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Kolín stejně jako proti Jindřichovu Hradci nezachytil začátek. Za pět minut prohrával o deset bodů (5:15). Z počátečního šoku se ale oklepal a začal manko pomalu umazávat. Zanedlouho se dotáhl na tříbodový rozdíl.

Podobný scénář se odehrával i ve druhé čtvrtině. Ostrava využila špatné střelby Kolína a opět si vytvořila dvoucifernou výhodu. V poločase domácí ztráceli osm bodů (34:42).

Klíčovou pro další průběh byla třetí čtvrtina. Hlavně její druhá polovina. V té se Medvědi do svého soupeře doslova zakousli. Hru zrychlili, zpřesnili, hlavně ale přesně pálili. Pod oběma koši řádil zejména Lee Skinner. Jako skvělý pes obranář se ukázal Michal Vocetka, který úplně vymazal do té doby skvěle hrajícího Stojačiče.

Kolín ztrátu vymazal a postupně si budoval náskok.  Ve 29. minutě byl naopak na jeho straně desetibodový (57:47).Ostrava se na začátku čtvrté části přiblížila na dva body, veškerou naději na dobrý výsledek ji vzali Machač a Šafarčík. Oba během krátké doby přesně pálili za tři body. Kolín mohl slavit sedmou výhru, která ho posunula na sedmé místo tabulky.

„Do druhého poločasu jsme udělali nějaké drobné změny, které se nám vyplatily. Také nám k tomu dopomohli hráči Ostravy, kteří  začali hrát sami na sebe, nepůjčovali si míč,“ podotkl Pavel Beneš.

„Až do třetí čtvrtiny jsme hráli týmově. Pokud tak hrajeme, tak hrajeme super basketbal. Pokud začneme hrát na vlastní triko, tak to ztrácí hlavu a patu. Ve třetí čtvrtině jsme tak dali jenom 5 bodů a dostali 27 a tam jsme vlastně prohráli zápas. Nemyslím si, že to bylo dobrou obranou Kolína, ale spíše naší stupidní hrou v útoku. Hlavně co se týká organizace hry na útočné polovině. Přijeli jsme bez ústředního rozehrávače, předvedli jsme slušný výkon, ale bohužel to nestačilo, protože Kolín hrál ve větší rotaci a zaslouženě zvítězil,“ dodal smutný Dušan Medvecký.

Body: Skinner 28, Šafarčík 15, Bakić 11, Machač 9, Vocetka 5, Horák 2 – Stojačič 15, Blagojevič 13, Bohačík  12, Woods 12, Payne 9, Medvecký 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Záruba. Střelba 2 body: 35/18:35/18. Trojky: 25/6:17/6. TH: 21/16:13/9. Doskoky: 33:34. Chyby: 17:20. Diváků: 610. Průběh: 19:27, 34:42, 57:47. Nejlepší hráč: Vocetka Michal (Kolín).