A když byli oba trenéři vyzváni k tomu, aby vyhlásili nejlepšího hráče utkání, kolínský kouč měl jasno: „Macela," vyřkl jméno jednoho z trojice sudích.

Duel Kolína a loňského finalisty Mattoni NBL byl tak trochu bláznivý. Třeba v první půli po většinu času vedli hosté, ale poločas skončil ve prospěch domácích (45:42). A po změně stran se situace opakovala. Akorát s tím rozdílem, že vedl Kolín a nakonec slavil Prostějov.

„Jsem strašně rád za výhru v Kolíně, ta se cenní. První půlku jsme měli problém s útočným doskokem Kolína, tam jsme byli menší a vždycky nějaký důležitý balón jsme prohráli. Z toho následovaly protiútoky. Poločas jsme prohráli. Jinak jsme byli pořád ve hře, ale tam jsme se trochu propadli. Druhý poločas jsme si na to chtěli dát pozor. Párkrát jsme to zase propásli, ale trošičku se to zlepšilo. Možná, že to byl klíč," uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Šlágr kola se od začátku nesl ve znamení souboje dvou elitních střelců – Boldse a Bohačíka. Prvně jmenovaný nastřílel jenom za první poločas dvacet bodů, druhý dokonce ještě o jeden víc. Kolínský křídelní útočník ve svém střeleckém výkonu pokračoval i po přestávce a přidal dalších deset bodů, jenomže k jeho výkonu se nikdo z jeho spoluhráčů nepřipojil. Bohačík sice přidal jenom dva body, ale výrazně ho podpořili Dufault a Švrdlík.

„Důležité bylo, že se do hry dneska nějak nezapojil Machač a ostatní hráči. Ale o to více vynikl Bolds, což nakonec nebylo tak na škodu. Sice dal 30 bodů, ale druhý dvouciferný byl jenom Radulović. Kdežto u nás to byli tři hráči. Jsem hrozně rád, že tady tím výsledkem jsme odčinili Opavu a předešlé prohry," podotkl Zbyněk Choleva.

Zatímco na jedné straně vládla obrovská radost, na druhé smutek. Prostějov byl třetím celkem, který v této sezoně na Kolín vyzrál. Pro loňského bronzového medailistu skončila parádní série pěti vítězství v řadě. Navíc hala Spojů byla v letošní sezoně poprvé dobyta.

KOLÍN - PROSTĚJOV 78:82

Body: Bolds 30, Radulović 12, Gonzalez 9, Zuzák 8, Field 7, Jelínek 7, Benáček 3, Kříž 2 – Bohačík 23, Dufault 21, Švrdlík 15, Slezák 8, Kohout 7, Pandula 6, Marko 2. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Kučerová. Střelba za 2 body: 57/24:41/23. Trojky: 17/5:20/6. TH: 22/15:31/18. Doskoky: 42:36. Chyby: 25:22. Diváci: 600. Čtvrtiny: 17:20, 28:22, 15:14, 18:26. Nejlepší hráč:  Bohačík (Prostějov).