Vítězné tažení skončilo

Kolín – Spanilá jízda kolínských basketbalistů skončila. Po deseti výhrách v řadě na domácí palubovce přišla po čtvrt roce porážka od Prostějova 89:98. Ta také znamená, že si Kolín v letošní sezoně nezahraje play off.

25.3.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

„Jsme rádi za vítězství, protože v Kolíně se nehraje lehce. Vždycky je to těžký zápas, protože Kolín tu touhu vítězit doma má daleko větší než venku a nikdy se nám tady nehrálo dobře," přiznal trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

S Prostějovem to začalo, s Prostějovem to také skončilo. Když v polovině prosince Kolín doma porazil tohoto soupeře, nikdo nečekal, že se hala Spojů na dlouho dobu stane nedobytnou tvrzí. Postupně tady prohrály všechny týmy kromě Nymburka, s nímž se však Kolín neutkal.

A vypadalo to, že by mohl prohrát opět i Prostějov. Kolín dlouho držel s favoritem krok, na začátku druhé čtvrtiny se dostal do devítibodového vedení, jenomže soupeře to nerozhodilo a postupně začal náskok stahovat. Dvě a půl minuty před koncem prvního poločasu se dokonce dostal do vedení (42:41).

Klíčovou pro další vývoj zápasu se stala třetí čtvrtina. A tu Kolín prohrál 15:27. Prostějov šel do čtvrté čtvrtiny s vedením o osm bodů (66:74). S tím se však nespokojil a náskok postupně navyšoval. Šest minut před koncem vedl dokonce o 17 bodů.

Kolín se ale nevzdal. Chtěl se ještě poprat o šanci na play off, Hanáci ale byli proti. Ze svého luxusního náskoku sice něco ztratili, zápas ale i tak dovedli do vítězného konce.

„První poločas nebyl z naší strany ještě podle mých představ. Měli jsme spoustu ztrát a také jsme nechali Kolín doskakovat v útoku. Ve druhé půli jsme se v tomto ale zlepšili, také jsme přidali odvážnější střelu a lepší provedení v útoku," podotkl Zbyněk Choleva.

„Rozhodující náskok vznikl ve třetí čtvrtině, kdy Roman Marko dal z dálky nějakou střelu, k tomu se přidala hra pod košem a ten náskok jsme pak už udržovali až do konce. Na naší straně bylo víc střelců. První půlku táhl Kolín jenom Bryant s Horákem, pak se k nim přidal ještě Field. U nás těch hráčů v útoku bylo víc. V obraně tam sice byly chyby, ale nakonec to pro nás dobře dopadlo," dodal.

„Prostějov vyhrál zaslouženě. My jsme první poločas odehráli slušně. Víc se nám dařilo v útoku než v obraně. Bohužel ve druhé půli nebyla dobrá obrana ani útok. Dostali jsme padesát bodů," konstatoval Predrag Benáček.

„Zkušený Prostějov potrestal všechny naše chyby, Také jsme nedokázali ubránit rychlý protiútok Prostějova. To rozhodlo," dodal Benáček.

Kolín čeká v základní části ještě jeden duel. V pátek doma přivítá mistrovský Nymburk. Rozloučí se s letošní sezonou výhrou?

Body: Bryant 32, Field 21, Horák 12, Machač 7, Ličartovský 6, Vocetka 6, Djukanovič 4, Faifr 1 – Slezák 28, Šteffel 15, Marko 14, Peterka 10, Švrdlík 9, Tomanec 6, Sehnal 5, Nečas 5, Novák 4, Mrviš 2. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. Střelba za 2 body: 48:20/44:25. Trojky: 25:10/26:10. TH: 23:19/26:18. Pět chyb: 40. Field (Kolín). Průběh: 29:24, 51:47, 66:74. Diváci: 520. Nejlepší hráč: Slezák (Prostějov).

25.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.