Přelouč – Polepy 7:4

„V Přelouči jsme odehráli velmi dobrý zápas a je velká škoda, že jsme nebodovali," posteskl si útočník Polep Lukáš Slezák.
„V první půli jsme zahodili několik příležitostí a naopak jsme po našich zbytečných chybách sami inkasovali. Ve druhé půli jsme však i přes velmi podivný výkon rozhodčího Zieglera dokázali vyrovnat. Pak ovšem přišly další dvě naše chyby a poté už ve velké hale nebyly síly na další dotahování výsledku a utkání se dohrávalo," podotkl Slezák.

„Nemám ve zvyku si stěžovat na rozhodčí, většinou se vše, co se stalo v utkání, nechá na hřišti s posledním hvizdem rozhodčího, ale tentokrát to bylo příliš. S panem rozhodčím Zieglerem jsem nebyl spokojen už v našem prvním utkání, ale to, co předváděl 
v Přelouči, bylo moc. Aby nám po faulu na nás nechal výhodu ve chvíli, kdy nemáme míč a dokonce jde soupeřův hráč sám na brankáře a vstřelí branku, to si z nás opravdu dělal srandu. A to nehodnotím jiné výroky a naprosto nejednotný metr v posuzování dalších zákroků. Závěrem bych chtěl pochválit domácí, jejich přístup a nadšení je příkladné, skvěle zorganizované utkání se vším všudy," dodal Slezák.

Branky: Janecký 5, Machač, Pokorný – Suchánek 2, Müller, Slezák. Poločas: 2:0.
Polepy: Černý – Dittrich, Suchánek, M. Dušek, T. Dušek – Slezák, Müller, D. Kmoch.

Býchory – Chvaletice 4:5

„Tento zápas byl z naší strany tragický. Kluky jsem upozorňoval, že Baník udělal velký výkonnostní pokrok oproti našemu poslednímu vzájemnému zápasu, kdy jsme tehdejším Tulipánům nasázeli 13 gólů v baráži," uvedl vedoucí Býchor Zdeněk Jirkovský.

„Ujali jsme se sice rychle vedení 2:0, ale tento náskok jsme během tří minut ztratili. Poté jsme zase začali hrát aktivně a do poločasu jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Mohlo být ještě veseleji, ale Zach po akumulovaných faulech penaltu neproměnil. V poločase jsem říkal klukům, ať hrajeme dál aktivně a přidáme další góly, protože bránit výsledek by bylo smrtící, což se nakonec bohužel potvrdilo. Do druhé půle jsme nastoupili jako profesoři a mysleli jsme si, že se nemůže nic stát a v klidu si připíšeme tři body. To, jakým způsobem jsme ale zápas v druhé půli dokázali ztratit, mi hlava nebere. Lajdácké chyby, které se neustále opakují, nás opět stály body. Zápas jsme se snažili alespoň zremizovat, ale naše závěrečná power play byla jedna velká křeč. Postarali jsme se tak asi o největší překvapení v tomto kole. Nedokázali jsme se z předchozích zápasů poučit, chybí nám zodpovědnost při bránění a lehkovážnost v zakončení. Pokud si budeme chtít jen zahrát a bude chybět chuť zvítězit, pak musíme počítat s tím, že budeme mít starosti se záchranou. Teď nás čekají ještě kvalitnější týmy než doposud a musíme doufat, že v sérii těžkých zápasů nějaké body urveme," dodal nazlobený Jirkovský.

Branky: Hartig 2, Chlumský, Teplý – Roubíček 2, Vohralík, Weisner, Beránek. Poločas: 4:2.
Býchory: Hartig ml. – Funda, Hartig st., Chlumský, Chvalovský, Jirkovský, P. Kedršt, Teplý, Vyhnánek, Zach.

Věšák Butabi – Krampol 8:6

„V nedělní večer nás čekala očekávaná „bitva o Kolín" 
s naším kolínským rivalem 
TJ Sokol Krampol, se kterým jsme před tímto zápasem měli negativní bilanci vzájemných zápasů. To jsme chtěli zlomit a získat důležité tři body do ligové tabulky," uvedl vedoucí Butabi Libor Křelina.

„Začátek utkání nám příliš nevyšel. Sice jsme nehráli špatně, ale do vedení se dostal soupeř po hezké kombinaci. Obdržená branka nás probudila a herně jsme se začali zvedat. To vyústilo v celku rychlé vyrovnání, o které se postaral Teslík. Do poločasu se nám podařilo přidat další dvě branky díky Lvovi a Šindelářovi, který vsítil s trochou štěstí třetí branku. Vstup do druhého dějství byl jednoznačně v naší režii. Rychle jsme vstřelili tři branky a zdálo se být po zápase. Poté přišlo uspokojení a laxním přístupem jsme soupeři dovolili snížit až na rozdíl jedné branky. Naštěstí nás držel celý zápas skvěle chytající Petr Malý, to platilo hlavně v závěru utkání. V něm se nám podařilo přidat další branky a zápas dotáhnout do vítězného konce. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem divákům, kteří navštívili náš zápas 
v těchto večerních hodinách. Myslím, že se v neděli večer rozhodně nenudili a mohli vidět aktivní futsal se čtrnácti zásahy do černého," dodal Libor Křelina.

„Na derby s Věšákem jsme se moc těšili. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Vytvářeli jsme si šance a díky krásné přihrávce Karkoše a přesnému zasunutí Kedršta jsme také vedli 1:0. O pár minut později však i domácí krásně zakombinovali a bylo srovnáno. Do poločasu Věšák vsítil ještě dvě branky. Naše šance končily na dobře chytajícím brankáři Malém. O půli jsme si řekli, že se nic neděje. 
Ve futsale je ztráta dvou branek skoro nic. Ovšem asi po pěti minutách druhé půle jsme prohrávali 6:1 a zdálo se, že je po utkání. Poté se hra trochu uvolnila a nám se povedlo snížit až na 6:5. Bohužel poté jsme zbytečně inkasovali a Věšák si výhru pohlídal. Myslím si, že se hrálo vyrovnané utkání. Bohužel pro nás se špatným koncem. Největší rozdíl byl ve výkonu brankářů. Zatímco Malý svůj tým podržel, tak já jsem dostal góly, které jsem měl chytit. Nezbývá než se připravit na další zápasy, které nás čekají po Vánocích," uvedl vedoucí Krampolu Denis Jeřábek.

Branky: Libor Křelina 3, Teslík, Hruška, Lev, Šindelář, Zajíc – Biško 2, M. Kedršt, Trojan, Seifert, O. Kesner. Poločas: 3:1.
Věšák Butabi: Malý – Šindelář, Hruška, Kovařík, Libor Křelina, Zajíc, Lev, Teslík, Vaňkát.
Krampol: Jeřábek – Biško, Hejduk, Karkoš, M. Kedršt, O. Kesner, Macek, Seifert, Trojan.

Statistika

Pořadí: 1. Butabi 6, 2. Chvaletice 6, 3. Řečany 4, 4. Polepy 3, 5. Přelouč 3, 6. Býchory 2, 7. Krampol 1.
Program 4. kola, sobota: Chvaletice – Butabi (16), Řečany – Přelouč (16.30, hala Přelouč), Polepy – Býchory (19, Stap bar).