BANÍK CHVALETICE – VĚŠÁK BUTABI 3:5 (2:2)

„Před utkáním jsme měli problém se sestavou a několik omluvenek těsně před zápasem a do brány musel zraněný Dan Hruška," řekl na úvod Lukáš Křelina z Věšáku Butabi a zhodnotil utkání: „Od úvodních minut jsme diktovali tempo hry a zanedlouho jsme se ujali vedení, kdy jsem předskočil soupeře, přihrál svému bratrovi Liborovi Křelinovi a ten křížnou ranou bodlem rozvlnil síť poprvé – 0:1. Na 0:2 zvyšoval Lukáš Šindelář po inviduální akci, který přesnou ranou nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Domácí z ojedinělého útoku hezkou brankou patou snížili na 1:2 a zanedlouho vyrovnali na 2:2 po špatné rozehře našeho brankáře, tak také skončil první poločas."

Věšák Butabi rozhodl až ve druhém poločase. „Řekli jsme si, že musíme hrát pořád aktivně a neinkasovat další branku. Tento scénář se nekonal a hned z prvního brejku jsme inkasovali," pokrčil rameny Lukáš Křelina a pokračoval v honocení: „Od této chvíle jsme měli drtivý tlak a domácí se jen ojediněle dostávali za půlicí čáru. Domácí čelili jedné šanci za druhou, ale výborně chytající domácí gólman držel naše střelce na uzdě. Náš brankář neměl v druhé půlce prakticky vůbec žádnou práci. Na 3:3 jsem pak po krásné Teslíkově přihrávce vyrovnával já. Musím říct, že jsem měl svůj den a asi deset minut před koncem jsem dostal balon na svoje futsalky, naznačil doleva, doprava, dal míč pod sebe Kopáčkovi, který ranou z první o tyč trestal na 3:4. Na konečných 3:5 míč před prázdnou branku předložil Lukáš Šindelář Liboru Křelinovi, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do prázdné brány."
Věšák Butabi je blízko obhajobě prvního místa. „Po tomto výsledku jsou naše šance na obhajobu titulu vysoké. Doufám, že pojedeme na poslední zápas proti Mazákům v plné sestavě a hlavně i s brankářem," řekl na závěr Lukáš Křelina.

Branky: Petříček, Hataš, Tříska – Lib. Křelina 2, Kopáček, Luk. Křelina, Šindelář. Věšák Butabi: Luk. Křelina Hruška, Zajíc, Teslík, Šindelář, Lib. Křelina, Kopáček, Jirkovský.

TJ NUČICE – TJ SOKOL KRAMPOL KOLÍN 6:8 (3:3)

„V malé sázavské hale se jednalo spíše o kopanou než futsal. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a brzy prohrávali nula-dva. Výsledek jsme ještě do půle dokázali otočit, ovšem poslední slovo měly Nučice, které srovnaly na 3:3," shrnul dění v první půli Denis Jeřábek z mužstva Sokol Krampol Kolín a pokračoval v hodnocení: „Do druhé půle jsme vstoupili dobře a brzy se ujali vedení. Své vedení jsme navyšovali až na 7:3. Domácí se trápili v zakončení, ale my se nechali výsledkem ukolébat a s přispěním hry s brankářem na naší polovině domácí snížili až na rozdíl jednoho gólu. Konečnou podobu výsledku dal Martin Kedršt, ten se trefil přes půl hřiště do prázdné branky, poté, co se k němu odrazila sražená střela nučického brankáře. Vzhledem k podmínkám a průběhu zápasu jsou to pro nás cenné body."

Branky: Pačes 3, Nevšímal, Kulhavý, Chromý – Biško 2, M. Kedršt 2, Trojan 2, Dvořák, P. Kedršt. TJ Nučice: Šulc, Jelínek, Chromý, Pačes, Nevšímal, Kulhavý. Krampol Kolín: Jeřábek, Biško, Dvořák, Trojan, M. Kedršt, P. Kedršt, Macek.

STARTIP ŘEČANY N. L. – FC MAZÁCI PŘELOUČ 4:4 (3:1)

Branky: Bank, Živný, Tichý, Hostinský – Janecký 3, Novák.

ADAM PROCHÁZKA