Býchory – Butabi 2:4

„Stejně jako Věšák jsme i my nastoupili k tomuto zápasu bez několika opor. V prvním poločase jsme svoje šance neproměnili, kdežto Věšák jednu ze svých brankových možností proměnil. Ve druhé půli jsme po rozehrané standardce vyrovnali, ale poté nám Věšák dvěma góly odskočil na 1:3. Záhy jsme brankou Vyhnánka snížili na rozdíl jediné branky a v závěru jsme se snažili o vyrovnání při hře bez brankáře. Drželi jsme sice balón, ale nebyli jsme schopni vytvořit si brankovou příležitost nebo alespoň zakončit, a tak přišel trest, když hosté zachytili naši rozehrávku a skórovali do odkryté branky na konečných 2:4," uvedl vedoucí Býchor Zdeněk Jirkovský.

„Nutno dodat, že jsem jim svým nedůrazem v osobních soubojích výhru v tomto zápase usnadnil. Soupeři gratuluji k zaslouženému prvenství, vždyť dnes nám byl více než vyrovnaným soupeřem, ačkoliv hrál s jediným náhradníkem. Uvidíme, o jaké celkové místo se s uhranými 15 body popereme v posledním kole s Přeloučí. Teď už se zase musíme začít soustředit na velký fotbal," dodal Jirkovský.

„Do důležitého zápasu jsme nastoupili s vědomím, že pokud vyhrajeme, titul nám už nikdo nevezme. Bohužel díky různým důvodům jsme nastoupili do zápasu v pouhých pěti hráčích do pole," posteskl si zraněný nehrající kapitán Věšáku Libor Křelina.

„První půle byla opatrná a oba celky důsledně bránily. Nám se podařilo skórovat díky hezké kombinaci a Dan Hruška už neměl problém skórovat. Ve druhém poločase soupeř vyrovnal z trestného kopu a my museli opět přidat na otáčkách, jelikož remíza pro nás nic neřešila. Zvýšená aktivita přinesla své ovoce a to dokonce dvakrát díky Zajícovi. Ale to bychom to nebyli my, abychom zápas dohráli v klidu. Během deseti vteřin utekl Lukáš Hartig po křídle a naservíroval hostujícímu útočníkovi míč před prázdnou branku, který snížil na 2:3. Bylo osm min do konce a náš tým měl pět faulů, navíc Býchory začaly hrát power play. Tu jsme celkem v pohodě přečkali a dvacet vteřin před koncem rozhodl do prázdného branky opět Hruška. To rozhodlo o našem již čtvrtém titulu v Okresní futsalové soutěži! Jako vedoucí týmu jsem velice rád, že jsme to letos zvládli a jsem na kluky pyšný. Tento ročník pro nás nebyl vůbec jednoduchý, obzvlášť druhá polovina soutěže, kdy začaly přípravy velkého fotbalu. Vítězství také posíláme klukům na Nový Zéland," dodal Libor Křelina.

Branky: Chvalovský, Vyhnánek – Hruška 2, Zajíc. Poločas: 0:1.
Býchory: Hartig ml. – Hartig st., Funda, Chvalovský, Kedršt, Vyhnánek, Váňa, Jirkovský.
Věšák Butabi: Malý – Zajíc, Teslík, Hruška, Pechar, Šindelář.

Krampol – Přelouč 5:6

„První do vedení šli hosté, když jsme dostatečně nepokryli jejich hráče při rohu. My však ještě do poločasu stav utkání otočili čtyřmi brankami. V první půli se nám dařilo. Hráli jsme ze zajištěné obrany a byli vcelku efektivní v zakončení. Dobře jsme předskakovali soupeře a trestali jejich chyby. Uvědomovali jsme si, že poločasové vedení
o tři branky ve futsale prakticky nic neznamená. Chtěli jsme pokračovat stejně jako
v první půli. Bylo nám jasné, že Mazáci nám nedají nic zadarmo a budou na nás chtít vlítnout," řekl vedoucí Krampolu Denis Jeřábek.

„Bohužel již asi po dvou minutách tečovaná střela hostí skončila v naší síti. A během dalších asi tří minut bylo srovnáno. Nejdříve jsme inkasovali opět z rohu, kdy nás překvapil náběh hostujícího brankáře. A vyrovnávací branka padla po kombinační akci Přelouče. Naneštěstí jsme inkasovali ještě dvakrát. Nic jsme však nevzdávali a zápas chtěli alespoň vyrovnat. To se nám však již nepovedlo a pouze jsme snížili z trestného kopu nařízeného za šest faulů Přelouče. Ve druhé půli jsme již nedokázali být tak efektivní a své šance neproměňovali. S dnešním výkonem jsem přesto spokojen. Přestože jsme měli jen jednoho hráče na střídání a ještě jsme měli za sebou zápasy z velkého fotbalu, tak jsme jezdili. Soupeře jsme nepouštěli do přečíslení, bojovali jsme a na hřišti nechali všechno, což bohužel u našich výkonů není samozřejmost.
V čem je soupeř o dost lepší, to je sehrávání standardních situací. Z toho dali asi dva nebo tři góly, zatímco naše rohy a naše tresťnáky jsou nebezpečné spíše pro nás samotné. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon Romana Hoška, který byl v této sezoně poprvé. Hrál opravdu skvěle. Směrem dozadu byl důrazný a dopředu velmi nebezpečný," dodal Jeřábek.

Branky: Hejduk 2, Dvořák, Biško, Hošek – Vančura 2, Hajn, Janecký, Záruba, Jedlička. Poločas: 4:1.
Krampol: Jeřábek – Dvořák, Hejduk, Hošek, Biško, M. Kesner.
Přelouč: Záruba – Capay, Hajn, Janecký, Jedlička, Novák, Rokyta, Vančura, Machač, Machačný, Šimon.

Statistika

Pořadí: 1. Věšák Butabi 27, 2. Přelouč 20, 3. Býchory 15, 4. Chvaletice 13, 5. Řečany 12, 6. Krampol 10, 7. Polepy 3.
Program, sobota: Přelouč – Chvaletice (17.30, neděle: Věšák Butabi – Polepy (18.30, Stap bar), Řečany – Krampol Kolín (19, hala Přelouč).