Parádní představení viděli diváci v Přelouči, kde se odehrálo regionální derby. Před parádní návštěvou 140 platících diváků se z výhry nakonec radovala domácí Přelouč. Zároveň se posunula do čela, protože Býchory své utkání měly odložené.

Butabi – Kouřim 8:3

„Jelikož jsme vstoupili do druhé půlky ligy, chtěli jsme začít vítězně a předvést dobrý výkon, od kterého bychom se odrazili do finální fáze soutěže. Musím s předstihem podotknout, že se nám náš plán povedl jen z poloviny," uvedl vedoucí Věšáku Jan Zajíc.

„V první půli jsme diktovali tempo hry a k ničemu výraznému soupeře nepustili. V druhé části začal soupeř lépe a povedlo se mu snížit, což pro nás byla výstraha po ospalém začátku. Opět se nám povedlo zapnout a soupeře zlomit a odskočit na větší rozdíl branek. I když výsledek vypadá celkem jednoznačně, nemůžeme být až tak moc spokojení. Ve hře převládala spíše negativa než pozitiva. Náš největší problém je proměňování vyložených šancí, kterých jsme měli v tomto zápase opět dost. Dnes nám naše produktivita sice stačila, ale příště by nás to mohlo mrzet. Soupeř z Kouřimi zaslouží uznání za bojovnost, obzvlášť za druhý poločas," dodal Jan Zajíc.

„Očekávali jsme těžký zápas s loňským mistrem soutěže, který před sezonou ještě posílil. Ten se ale v dosavadním průběhu soutěže zatím výsledkově trápí. Kvality obou týmů jsou nesrovnatelné, a když se k tomu přidal fakt, že měl soupeř na střídání šest hráčů, zatímco my pouze dva, tak jsme byli jasnými outsidery," řekl vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

„Soupeř byl od začátku aktivnější a dostal se do tříbrankového vedení. My si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí či nebezpečných střel, ale do poločasu se nám podařilo vstřelit jen jedinou branku. Do druhého dějství jsme vstoupili aktivně, zatímco soupeř mi přišel bez chuti. Podařilo se nám hned snížit na rozdíl jediné branky. Škoda jen, že naše další šance zůstaly bez využití. Pak nastřelil Dufek tyč, a to soupeře probudilo. Začal být aktivnější a třemi přesnými zásahy nám odskočil na rozdíl čtyř branek. Nám se podařilo snížit na 3:6, ale to bylo z našich střeleckých zápisů bohužel vše. Soupeř, který pak kontroloval hru, nám na konci zápasu ještě přibalil na cestu další dvě branky. Výsledek je pro nás po průběhu krutý. Soupeř hrál technicky a dokázal držet míč na svých sálovkách, ale my svojí bojovností rozhodně zápas nevzdali a rvali se až do konce. Za svůj výkon se nemusíme stydět," dodal Břečka.

Branky: Lukáš Křelina 2, Libor Křelina 2, Hruška, Adamec, Jansta, Nedbal – Aubrecht, Dufek, Velčovský. Poločas: 3:1.
Butabi: Dřízhal – Adamec, Hruška, Libor Křelina, Lukáš Křelina, Lev, Malý, Nedbal, Vaňkát, Zajíc, Jansta.
Kouřim: L. Havránek, Aubrecht, Dufek, Holub, Macháček, Světnička, Velčovský.

Další výsledky: Přelouč – Řečany 4:2 (Janecký 2, Rokyta, Novák – Konečný, Ludvíček), Polepy – Býchory odloženo na 23. ledna (18.30).
Pořadí: 1. Přelouč 15, 2. Býchory 13, 3. Butabi 10, 4. Řečany 9, 5. Kouřim 3, 6. Polepy 0.
Program 7. kola, neděle: Řečany – Býchory (15, hraje se v Přelouči), Kouřim – Polepy (19, Stap bar), Přelouč – Butabi (20).

2. LIGA

Ve šlágru kola na sebe narazily dva týmy, které pomýšlejí na postup do nejvyšší okresní soutěže. Z výhry se nakonec radoval tým Play or Die.

Krampol – Play or Die 2:4

„V tomto utkání bylo jasně vidět, který tým si šel zahrát a který tým přišel vyhrát," konstatoval vedoucí Krampolu Denis Jeřábek.

„Neproměnili jsme řadu šancí, ať už smolně, vlastní nemohoucností, za pomoci brankové konstrukce, skvělých zákroků gólmana nebo obětavých skoků do střel hostí. Nutno podotknout, že i hosté měli další šance. Díky svému přístupu a nasazení si Play or Die zasloužilo zvítězit více než my," přiznal Jeřábek.

„Krásný zápas plný šancí, nasazení a emocí," konstatoval vedoucí týmu Play or Die Jakub Havrilko.

„Z mé strany hodnotím zápas jako nejlepší v historii našeho týmu. Na obou stranách byla vidět touha zápas zvrátit na svoji stranu, my však dali do zápasu víc srdíčka, proto jsme vyhráli. Na svůj tým jsem náležitě hrdý a klukům z Krampolu děkuji za krásný zápas. Ještě musím říct, že jsme vítězství parádně oslavili," dodal s úsměvem Havrilko.

Branky: M. Kesner, Michálek – Stempák, Kovařík, Zábraha, Teplý. Poločas: 0:1.
Krampol: Jeřábek – Macek, Biško, Hejduk, Seifert, Karkoš, Flos, Trojan, M. Kesner, Kedršt, Kubizňák, Michálek.
Play or Die: Bálek – Havrilko, Kovařík, Kubeš, Roth, Stempák, Teplý, Borský, Zábraha, Zadina, Mottajčík.

Kolín B – Hero Team 6:2

„V pohodovém tempu jsme dokázali našeho soupeře přehrát ve všech směrech," uvedl vedoucí kolínského béčka Michal Škopek.

„Z A týmu byl pouze Linhart, ale asi i bez něho bychom dokázali kluky z Hera potrápit. Soupeř stačil ještě první poločas držet krok, ale ve druhé půli byla naše převaha již jasná. Díky Blážovi v brance ten výsledek je pro ně ještě přijatelný. Jinak doufám, že příští sezonu bude mít sympatický Hero Team více svých soupeřů, aby také dokázal vyhrát," dodal Škopek.

Branky: Pěkný 3, Pangrác, Moravec, Linhart – Kareta, Polívka. Poločas: 2:2.
SKP Kolín B: Pluhař – Kloboučník, Linhart, Moravec, Pangrác, Pěkný, Škopek, Vlček.
Hero Team: Bláža – Sklenařík, Kareta, Navara, Polívka, Polák, Vodička.

Pořadí: 1. Krampol 10, 2. Chvaletice 9, 3. Play or Die 9, 4. SKP Kolín B 5, 5. Hero Team 1.
Program 7. kola, sobota: Hero Team – Play or Die (19, 5. ZŠ), neděle: SKP Kolín B – Chvaletice (18, Stap bar), Krampol – volno.