V elitní kategorii pojedou v kolínských barvách na horských kolech slovenský mistr Matej Ulík, Robert Hula a Tereza Tvarůžková. V kategorii U23 pak loňský junior Patrik Černý a Karolína Bedrníková a mezi juniory František Hojka, Daniel Rubeš a Václav Naxera.

Ohledně plánů na sezonu prozradil týmový šéf Jan Slavíček, že klade důraz na domácí scénu. „Zúčastníme se kompletního seriálu závodů českého poháru MTB XCO, kde chceme ve všech kategoriích bojovat o umístění na stupních vítězů. Reprezentanti budou startovat v evropský závodech světového poháru. V kompletní sestavě se představíme při české zastávce elitního seriálu v Novém Městě na Moravě,“ začal své vyprávění.

Tvarůžková vyjíždí body kvůli OH

„Tereza Tvarůžková by měla absolvovat kompletní světový pohár. Je totiž jednou z reprezentantek, které vyjíždějí UCI body pro zisk nominační kvóty na olympiádu v Paříži. Tato největší sportovní událost příštího roku je pro ni i celý tým dlouhodobým sportovním cílem,“ pokračoval.

Tvarůžková má za sebou i nejvíc závodů. V reprezentačním dresu startovala na přelomu února a března v Řecku. Odjela sérii závodů Salamina a jednou se prosadila na pódium. Ostatní naskočili do závodního kolotoče až minulý týden v Langenlois a Novém Sadu.

„Naxera byl druhý, Hojka sedmý, ale to důležité přijde až teď v Kutné Hoře,“ naznačil stájový boss před prvním závodem českého poháru. Vzhledem k tomu, že se cyklokrosová sezona některým jezdcům protáhla (Hojka a Černý startovali na MS v Hoogerheide) proběhlo jen jedno společné soustředění. Tým byl od 7. do 21. března v turecké Alanyi, kde panovaly příznivé podmínky.

„V úvodu sezony budeme nejvíc spoléhat na juniory. Mají dobou formu, ale věřím, že kvalitní výsledky přidají i ostatní. Prioritou bude domácí pohár, mistrovství republiky a určitě budeme vysílat jezdce i na Slovensko a světové poháry. Věřím, že většina našich bikerů si vybojuje nominaci na šampionáty,“ prohlásil Slavíček.

Jen čisté kolo může perfektně fungovat

Stabilní je v kolínském týmu nejen personální složení, ale i struktura partnerů. Titulárními zůstávají dopravní společnost Expres CZ, výrobce plášťů a galusek Tufo a město Kolín. „Se těmito a dalšími partnery spolupracujeme již dlouhou dobu a právě dlouhodobá partnerství nám poskytují prostor pro práci s perspektivními závodníky.“

Za největší změnu oproti loňsku považuje Slavíček materiál. „Po dlouhých letech, kdy jsme jezdili na kolech Scott, nově sedláme kola španělské špičkové značky Mondraker, konkrétně model F Podium Carbon DC R, který je proti sériové výbavě doplněn komponenty našich partnerů,“ prozradil.

Novým partnerem klubu je i Cyklostar Original, který zajišťuje péči o čistotu materiálu. „Jen čisté kolo může perfektně fungovat,“ zdůraznil Slavíček.