Ocenění předávali starosta Kolína Vít Rakušan, místostarosta Michael Kašpar a předseda sportovní komise Jiří Tuček. Ti také poprvé udělili cenu fair play.

JOSEF DIBELKA

Hlavní organizátor, propagátor a duchovní otec auto-moto sportu v Kolíně. Aktivním přístupem nejprve ve Svazarmu a po revoluci v AMK Kolín organizoval mnoho motoristických podniků na území Kolína, kde byl hlavním pořadatelem, ředitelem, vedoucím trati, startérem či hlavním časoměřičem. Už v 60. letech pořádal závody motokár na nynějším Karlově náměstí, které byly později přesunuty do ulic kolem restaurace Letné. Začátkem 70. let spolupořádal autokrosové závody na Vinici. Jeho největší a nejznámější aktivitou bylo pořádání sprintů motocyklů na 1/4míle, které jako ředitel závodu pořádal téměř 20 let. V 80. letech založil závody veteránů, takzvaná Osmička, která se jezdila kolem Domova důchodců. Měl podíl i na oblíbených závodech motocyklů „Sendražický trojúhelník“.

VLADIMÍR JELÍNEK

Sportu se aktivně věnoval již od mládí, kdy mezi jeho sportovní činnosti patřily nejprve létání, kanoistika na loděnici na Kmochově ostrově, za Jiskru Kolín běžecké lyžování a v témže oddílu pak pevně zakotvil ve volejbalovém klubu. Zde působil od roku 1963 do roku 1992 jako velmi úspěšný trenér mládeže, v roce 1968 vedl dokonce ligový tým dorostenek. Dodnes je hlavním styčným důstojníkem mezi kolínským aeroklubem a sportovní komisí, je zodpovědný za radioprovoz kolínského letiště a stále aktivně létá na dvousedadlovém větroni.

JIŘÍ MRAČEK

Členem turistického oddílu ČKD Tatra Kolín se stal v roce 1969. Po úmrtí dlouholetého předsedy turistického oddílu Jardy Růžičky a následně i Ladislava Kvítka převzal vedení oddílu KČT Poutníci Kolín. Jiří Mraček organizuje akce Poutníků již 28 roků.

BOB NEUMANN

Jako dlouholetý hráč působil v kolínském volejbalu do svých 38 let a po pauze dané velkým pracovním zatížením se v roce 2008 vrátil do kolínského volejbalu jako trenér mládeže a má velkou zásluhu na jeho současném výrazném vzestupu výsledků.

VÁCLAV RÁC

Kolínský hokejový trenér. Už více než třicet let vychovává mladé hokejisty. Po úspěšné hráčské kariéře, během které získal například titul mistra republiky v juniorské kategorii nebo oblékal dres Kladna v nejvyšší hokejové soutěži. Od roku 1986 působí jako trenér v Kolíně. Vychoval mnoho hráčů nejen pro kolínský A-tým, ale i pro prvoligové či extraligové mančafty. Několik let působil u seniorského týmu, se kterým si připsal mimo jiné v moderní historii kolínského hokeje největší úspěch, barážový boj o postup do WSM ligy.

VLASTIMIL ŘÍHA

Spolehlivý hospodář a člen výboru TJ Labe Kolín, přes svoje pracovní vytížení trvale a spolehlivě podporuje fungování a činnost stolního tenisu tělesně postižených a je také platným hráčem.

NAĎA ŠEDIVÁ

Před 45 lety začínala po přestěhování do Kolína jako vedoucí starších žákyň. Nyní již mnoho let připravuje hodiny DG pro ženy různého věku.

PAVEL ŠRÁMEK

Je aktivním členem klubu již 30 let. Předsedou byl zvolen v roce 2005. Práci pro vodácký sport podřizuje veškerý svůj volný čas. Věnuje se především práci s kolínskou mládeží. Během let vychoval spoustu vítězů v rámci Českého poháru a mistrů ČR. Jeho činnost se také soustřeďuje na závody dračích lodí. V každoročním závodu Kolínský drak dovedl klub již k mnoha vítězstvím a ocenění. K úspěšným vodáckým sportovním aktivitám patří ještě jeho dlouholetá práce pro chod sportovního klubu a celého areálu Sandberk.

JIŘÍ ŘEBÍČEK

Kolínský dívčí volejbal by nikdy nedosáhl toho, čeho dosáhl, nebýt osoby Jiřího Řebíčka, bezesporu Kolínu nejvěrnějšího a nejoddanějšího trenéra, hospodáře a správce inventáře i volejbalových hřišť, člověka, který volejbalové a lidské výchově děvčat věnoval po více jak 50 let vždy naprosto všechno a de facto tak této práci zasvětil celý svůj, a to i soukromý život.

PAVEL POBŘÍSLO

Trenér volejbalu v oddíle TJ Agro Kolín. Trenérskou činnost zahájil v polovině 80. let. Postupně byl trenérem družstev mladších žákyň, starších žákyň, mladších dorostenek a starších dorostenek. Se svými družstvy dosáhl řady výrazných úspěchů, mezi které patřil zisk stříbrných medailí na přeboru České republiky starších žákyň, bronzové medaile z přeboru České republiky mladších dorostenek. Pracoval také jako vedoucí několika letních volejbalových soustředění v Kamenici nad Lipou. V současné době aktivně pracuje na kronice kolínského volejbalu.

Cena Fair play

LENKA JANOVSKÁ

V průběhu loňského čtvrtého závodu TOI-TOI Cupu v cyklokrosu na Holých Vrších bez zaváhání poskytla první pomoc soupeřce Janě Tesařové, která dostala v průběhu závodu těžký epileptický záchvat. Připravila se tím o vlastní výsledek v pohárovém závodě.