Jako první měla k velkému výsledku našlápnuto šampionka z předchozího závodu v Jabkenicích Vendula Kuntová. Od startu si držela velmi pěknou pozici, kousek za favoritkou Kateřinou Nash. Bohužel přílišná snaha Kateřinu dojet zapříčinila technický problém na kole a Vendula se tak rázem propadla až konečnou 9. příčku. I přes tyto technické problémy udržela skvělé druhé místo v celkovém hodnocení národního poháru.

Největším želízkem v ohni juniorské kategorie byl Šimon Vaníček, který se od začátku závodu přetahoval o prvenství s favorizovaným Janem Gavendou. V dramatickém cílovém souboji prokázal více sil a svého soka porazil.

„Šimon prolomil sérii zmařených úspěchů vinou pádů a defektů a čistou jízdou si dojel pro umístění a titul, který mu právem patří," uvedl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

Kromě zisku dresu národního šampiona vystoupal tentýž den na druhou příčku ještě v rámci celkového umístění v Toi Toi Cupu.

Další výborná umístění přidali i ostatní týmoví kolegové, protože v nejlepší desítce závodníků se usadili hned čtyři reprezentanti Expres CZ Merida Teamu Kolín.

Na pátém místě dokončil skvěle jedoucí Jakub Schierl, o pouhé dvě pozice za ním přijel Ondřej Hátle a nárůst formy potvrdil skvělým devátým místem i Alvin Tomášek.

Odměnou za skvělé výkony je celému juniorskému týmu i vítězství v soutěži týmů, kde všechny své pronásledovatele porazili zcela jednoznačným bodovým náskokem.

V elitní kategorii se mistrovské dresy v sobotu ještě nerozdávaly, ale tamní podnik byl kategorizován jako C1, což vždy slibuje kvalitní zahraniční soupeře.

Krátce po startu se oddělilo duo cizinců Němec Meisen a Belgičan Sweeck, které následoval kolínský reprezentant Tomáš Paprstka. Jeho týmového kolegu Jana Nesvadbu, jež letos dokázali rozdělit jedině závodníci ze zahraničí, dělil opět pouze Belgičan Van Tichelt. V tomto pořadí závodníci protnuli i cílovou pásku a pro oba kolínské závodníky to znamenalo, že kromě třetího místa Tomáše Paprstky následně přebírali ocenění na pódiu pro medailisty v celkovém pořadí.

Pro Tomáše Paprstku je tato výhra v Českém cyklokrosovém poháru již třetí za poslední čtyři roky.

„Mojí motivací do příští sezony je opět vítězství, abych dosáhl na čistý hattrick, abych vyhrál třikrát bez přerušení," řekl Tomáš Paprstka.

Poslední tečkou za vydařeným sobotním podnikem bylo i vítězství mužů v týmové soutěži. Ti tak potvrdili naprostou dominanci Expres CZ Merida Teamu Kolín v terénu všeho druhu, protože nemají konkurenci jak v cyklokrosu, tak i na horských kolech.

(Martin Řehák)