Nejprve mladší žákyně

Závodilo se celý den a začátek patřil mladším žákyním, které prošly kvalifikačním sítem v přeborech Čech a Moravy a z tohoto síta se kvalifikovalo 6 družstev a 16 nejlepších jednotlivkyň.

Do soutěže družstev se kolínská děvčata nekvalifikovala, ale do soutěže jednotlivkyň postoupily všechny členky družstva. Bohužel pro nemoc se celostátního klání nemohla zúčastnit Klárka Benešová, ale nastoupily ostatní a to Lucie Olivová, Natálka Urbánková a Magdaléna Vavřínová.

Byl to velice pěkný závod, byly k vidění krásné výkony, zejména závodnic z oddílu Sokola Kampa Praha.

Kolínská závodnice Lucie Olivová bojovala jako lev, ale na Pražandy nestačila. Po pádu z kladiny vybojovala krásné 9. místo. Natálka a Magdaléna skončily na 25. a 26. místě a jejich slabým místem se stala bradla a kladina.

Bradla se nezdařila

Starších žákyň nastoupilo 42 a i zde startovaly kolínské žákyně. Nejmladší z nich Nela Bauerfeindová si chtěla vynahradit trochu nepovedený závod z minulého týdne, kde se jí nezdařila sestava na bradlech.

V tomto směru musíme říci, že bradla tentokrát zacvičila výborně, celá sestava se jí zdařila, ale… kamenem úrazu se stala kladina. Po třech pádech se opravdu nedá pomýšlet na umístění v první desítce.

A tak se musela spokojit s 15. místem. Denisa Zubcová a Anna Försterová také nezvládly hlavně kladinu a obsadily 29. a 39. místo.

Juniorek bylo pouze sedm

Juniorek nastoupilo pouze sedm a Martina Šuková obsadila 4. místo. Nutno dodat, že tato závodnice se gymnastice věnuje teprve druhým rokem a bodovou ztrátu za vedoucí trojicí měla hlavně z důvodu nižší obtížnosti sestav.

Pochvala jí patří hlavně za to, že byla jedinou závodnicí z Kolína, která prošla závodech bez bodové ztráty za pád.

Také v kategorii žen měl Kolín zastoupení, a to v osobě Blanky Vlčkové, která rovněž patří k velice pilným gymnastkám a za jednoroční působení v oddíle se naučila velice mnoho, v tomto závodě se neztratila a umístila se na 5. místě.

Nedělní memoriál

V neděli 9. prosince patřila stejná tělocvična v Praze opět žákyním. Konal se zde 24. ročník Memoriálu Věry Medové bývalé československé reprezentantky a to ve 3 kategoriích. I sem se na bronzovou neděli vypravily gymnastky.

Dopoledne nastoupily ty nejstarší, kde zástupkyní kolínské gymnastiky byla Lucie Olivová. Ve velice těžké konkurenci svedla souboj a obsadila 4. místo.

Odpoledne nastoupila mladší a nejmladší děvčata, kterých bylo celkem 82 a v tělocvičně to jen hučelo.

Opět se na čele závodu sedmi až osmiletých usadily pražské závodnice.

Nejlepší kolínská závodnice, kterou byla Barbora Pechová, se umístila na 11. místě. Další kolínské závodnice v této kategorii měly příliš mnoho nezdarů.

Nejmladší vybojovala zlatou

Ale byly zde ještě ty nejmladší gymnastky, šestileté. V této kategorii získala kolínská gymnastika „zlatou" zásluhou Valentýny Olivové, která stanula na stupínku nejvyšším.

Její kolegyně Justinka Klimešová a Agátka Bartošová zacvičily také své sestavy bez velkých chyb a v poli závodnic, kde byly minimální bodové rozdíly obsadily 27. a 29. místo.

Nakonec se vyhlašovaly i výsledky soutěže tříčlenných družstev, kam se počítaly výsledky nejlepších závodnic z oddílu z jednotlivých kategorií a tady družstvo Sokola Kolín obsadilo 2. místo.