Mezi nimi zcela jistě nebudou chybět naši špičkoví vytrvalci. Hlavní závod na 10 km je určen jak registrovaným, tak i kondičním běžcům. Registrace závodníků probíhá na internetových stránkách Pečecké desítky http://pecky10km.wz.cz/, kde naleznete bližší podrobnosti jak o hlavním závodě, tak o závodech mládeže.

Hlavní závod na 10 000 m bude odstartován ve 12 hodin. Startérkou by měla být mistryně světa a světová rekordmanka na 800m Jarmila Kratochvílová.

Přesně změřená trať s minimálním převýšením je vedena z městského parku po silnici do Ratenic a Cerhenic, kde je obrátka. Po stejné trati se běžci vrací zpět do Peček.

Novinkou je soutěž o nejrychlejšího Pečáka. Vítězství v hlavních kategoriích z minulého roku obhajují kenští běžci Joel Mwangi a Eva Vrabcová Nývltová.

Ve startovní listině, která čítá v současnosti víc než 900 běžců, jsou zatím běžci z pěti zemí. V rámci Memoriálu Jardy Kvačka se uskuteční 16 mládežnických závodů.

Start první kategorie je na pořadu v městském parku v 8.30 hodin. Zatímco na hlavní závod se lze zaregistrovat předem na internetu, děti se registrují až v den závodu ve sportovní hale, nejpozději 30 minut před startem své kategorie. Pro ty, kteří nemají tolik natrénováno, je na 10 hodinu v parku připraven kondiční lidový běh na 1.600 m. 

(Jiří Katrnoška)