Kroměříž - BC Kolín 61:39

V prvním duelu se Kolíňačky představily v Kroměříži.  „Holky věděly, že je čeká velmi těžký zápas, do kterého nejdou jako favoritky. Přesto neměly v úmyslu to hned vzdát," uvedla trenérka Ivana Koláčná.

Od úvodního rozskoku se hrálo vyrovnaně, což však trvalo jen do poločasu, kdy Kolín prohrával o osm bodů. „Holky stálo mnoho sil držet se soupeře, a tak bylo brzy znát vyčerpání. Nepřesná střelba, chybějící doskok a ztráty byly hlavními důvody, proč se začalo manko rychle zvyšovat a po třech čtvrtinách byl rozdíl 23 bodů. Do poslední čtvrtiny posbíraly holky zbytky sil, aby se pokusily zastavit nárůst rozdílu ve skóre. To se povedlo, děvčata dokonce poslední čtvrtinu o bod vyhrála," podotkla Koláčná.

Sestava  a body: Fejfarová 11, Šafaříková 11, Kočová 8, Němečková 4, Mocová 3, Lindnerová 2, Klubalová.

Kyjov - BC Kolín 54:51

Druhý den se kolínské basketbalistky představily na palubovce Kyjova. „Zde jsem očekávala sice těžký zápas, ale lehčí než v sobotu. V tomto počtu hratelný," řekla Ivana Koláčná.

Po první čtvrtině vedl Kyjov pouze o dva body. V průběhu druhé čtvrtiny se bohužel zranila jedna z kolínských hráček, a tak dál hrály pouze v šesti. Síly ubývaly a manko se zvyšovalo. V polovině utkání byl rozdíl 17 bodů.

Po poločasové přestávce nastoupila kolínská děvčata na hřiště s cílem vše změnit. „Holky zaskočily své soupeřky hlavně jinou obranou, které nevěděly co na to hrát a to způsobilo množství ztrát, které vedly k většinou úspěšným, rychlým protiútokům z naší strany," konstatovala Koláčná.

Před poslední čtvrtinou byl stav opět o dva body a opět ve prospěch soupeře. I přes všechnu snahu se Kolíňačkám nepovedlo dovést zápas do vítězného konce. Nakonec prohrály 51:54.

„V závěru nám chybělo hlavně střelecké štěstí," hlesla Koláčná.

Vše plánují kolínské juniorky napravit domácími zápasy s těmito týmy, kdy bude už snad větší hráčská účast na zápasech.  „Všechny hráčky si zaslouží za tento víkend velkou pochvalu, obě utkání odehrály v sedmi lidech s velkou bojovností a utkání rozhodně nevzdaly," dodala.

Sestava a body: Němečková 22, Šafaříková 15, Mocová 6, Fejfarová 5, Lindnerová 2, Kočová 1, Klubalová.

(Karolína Kočová)