Kolín má formu, z posledních šesti zápasů pětkrát vyhrál, takže nemusí odjíždět v poraženecké náladě. Navíc v prvním vzájemném měření sil sahal po senzaci. Víc jak třicet minut nad mistrem vedl, koncovku však nezvládl.

„Do utkání s Nymburkem si chceme přenést herní pohodu z posledních zápasů. V prvním utkání jsme Nymburk dokázali na domácí palubovce potrápit a odehrát velmi dobré utkání, a tak doufám, že tomu tak bude i tentokrát,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Nymburk doposud nepoznal hořkost porážky a opět kraluje tuzemské soutěži. Kolínskému týmu patří dělené páté místo v tabulce.

V týmu ERA Basketball Nymburk hraje prim rozehrávač Jerrick Harding, který zapisuje v průměru takřka 18 bodů na utkání, stíhán je dvěma českými reprezentanty Vojtěchem Hrubanem a Lukášem Palyzou, kteří průměrně zapisují přes 17 bodů, respektive 13 bodů na utkání. Dále nalezneme na soupisce hegemona českého basketbalu zahraniční posily Gaka, Riverse a Rosse a také další české reprezentanty Luboše Kováře, Jakuba Tůmu, Františka Váňu a také nestárnoucí ikonu nymburského basketbalu Petra Bendu.

„Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme včas a chytře zastavovat přechodovou fázi a rychlý protiútok Nymburku a také znepříjemnit každé zakončení dvojici Jerrick Harding – Vojtěch Hruban,“ dodal Rytina.

„Přijíždí Kolín, který má formu. Už v našem prvním vzájemném utkání ukázal, že ho nelze podceňovat. Hru mají založenou na střelbě z dálky, a když se trefují, jsou nebezpečným protivníkem pro každého. Proto se musíme maximálně soustředit na zápas a nemyslet na úterní duel Ligy mistrů," řekl před sobotním derby Aleksander Sekulič, trenér Nymburka.

Také zkušený Petr Benda varuje nymburské spoluhráče před podceněním. „První zápas s Kolínem byl těžký a čekám, že i v odvetě nám to budou chtít co nejvíce ztížit. Tým Kolína nabral slušnou formu, opírá se o střelbu z dálky, kterou má po nás druhou nejlepší. Na to si musíme dát pozor. Měl by to být hezký ofenzivní basketbal,“ řekl Benda. 

Devin Thomas nebude působit v týmu kolínských Medvědů

Do Nymburka již neodcestuje Devin Joseph Thomas. Americký basketbalista nenaplnil očekávání, která do něj kolínský klub vkládal, a nestane se tak posilou Medvědů. Neuspěl ve zkušební době, tedy try-outu, který trval prvních čtrnáct dnů jeho smlouvy.

Během této doby nastoupil do dvou utkání Kooperativa NBL, ve kterých dohromady odehrál jedenáct a půl minuty, nebodoval a zaznamenal pouze jednu asistenci.