Hřiště pro plážový volejbal v zámeckém parku prošlo kompletní rekonstrukcí tak, aby přivítalo všechny ty, kteří propadli hře pod vysokou sítí. Tradiční sportovní klání v tomto roce vstupuje již do své třetí dekády.

Již rovných 20 let uběhlo od okamžiku, kdy se parta nadšenců spojených s místním skautským střediskem rozhodla svést se na vlně zájmu nově objeveného sportu – beach volejbalu. Za tu dobu se z turnaje stal pojem, který má v kalendářích hráčů své pevné místo. „Svědčí o tom fakt, že rok co rok se do startovní listiny zapisují staří známí doplnění tu a tam o novou krev," uvedl jeden z organizátorů Aleš Šibrava.

Samotný turnaj za celou dobu své existence prošel celou řadou změn, které byly buď ku prospěchu, nebo nikoliv a skončily v propadlišti dějin.

V jízdním řádu turnaje najdeme několik bodů, které se za těch 20 let jeho konání nezměnily. A tak jen pro připomenutí: začátek turnaje je v pátek v 15 hodin, kdy je rozlosování turnaje, které plynule přechází v kolotoč zápasů ve skupinách, jenž se zastaví až o páteční půlnoci, aby se zase pozvolna roztočilo v sobotu ráno a nechalo všechny zúčastněné projít nástrahami bojů ve skupinách.

Vzhledem k tomu, že se turnaje účastní rok co rok zpravidla tytéž týmy, je i na bojích ve skupinách patrná zdravá rivalita a žádný míč není darován zadarmo. Vždyť hrana mezi úspěchem a neúspěchem je tak tenká.

Sobotní polední pohled na tabulky základních skupin již dává zpravidla tušit, kdo pro ten který rok bude mít šanci proklouznout do spárů pavouka, který je dalším stupněm bojů v rámci turnaje. V této fázi turnaje se již chyby neodpouští a každá taková je draze vykoupena vyřazením z bojů o posty nejvyšší. Dekorace těch nejlepších je sportovním vyvrcholením dvoudenního sportovního klání a přichází kolem 20 hodiny večerní.

A pak přichází též společenské vyvrcholení turnaje v podobě after party pro letošek se skupinami Blue Bucks a AC DC revival.