„Před odjezdem nastali potíže s počtem hráčů, kteří se nedokázali uvolnit a domluvit s rodiči přes právě probíhající jarní prázdniny. Termíny všech zápasů sezony jsou dlouhodobě známy a protože jsme se před sezonou společně rozhodli, jak hráči, trenéři a rodiče, že společně chceme něčeho dosáhnout, tak nechápu některé reakce a omluvy," zlobil se v úvodu hodnocení asistent Václav Zahradníček.

„Zřejmě všechny tyto problémy a řidší kádr dokázal kluky stmelit a v Ostravě předvedli parádní kolektivní výkon plný bojovnosti a pěkných akcí, který byl korunován zaslouženým vítězstvím," podotkl Zahradníček.

Po utkání začal přesun do Karviné, který tentokrát proběhl v klidu a i včas. „Kluci se v pohodě ubytovali a došli na dobrou večeři. Ráno nás čekal soupeř, se kterým jsme se letos potkali již třikrát a dvakrát vyhráli. Věděli jsme, co nás čeká a jak se připravit. Zápas se od začátku vyvíjel až nečekaně jednoznačně. Soupeři jsme nedali žádnou šanci. Možnost dostali všichni hráči a jen prostřídání sestavy zachránilo soupeře od velkého debaklu," konstatoval Zahradníček.

„Kluci podali v obou zápasech bojovné a kvalitní výkony, kdy se projevila i zlepšená fyzická kondice, na které jsme v posledních dnech trochu pracovali a pracovat nadále budeme. Pochvala patří i za chování během cesty a pobytu na hotelu," dodal.

Ostrava – BC Kolín 60:72
Body: Koláčný 23, Nečas 22, Bálek 12, Lonek 7, Zahradníček 4, Mikšovský 4.

Karviná – BC Kolín 40:69
Body: Bálek 22, Nečas 16, Koláčný 14, Zahradníček 8, Lonek 6, Kedelidze 2, Myška 1.

(Ivana Koláčná)