„Je to odraz kvality kolínského cyklokrosu. Eliťáci ovládli český pohár naprosto jasně stejně jako junioři. Kluci si nominaci zasloužili. Letošní sezona se nám opravdu povedla. Všichni ukázali, že do národního týmu patří," uvedl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

V kategorii Elite se představí Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba. „Oba na posledním světovém poháru ukázali, že mají nejlepší formu z celé sezony. Tomáš i Honza jsou na tom výkonnostně podobně. Pokud se jim povede start, mají na to, aby se umístili do patnáctého místa," myslí si Slavíček.

„V Holandsku jsem skončil dvacátý, což je solidní výsledek. Potvrdil jsem formu z mistrovství republiky, kde jsem byl druhý za Borošem. Doufám, že mi forma vydrží i na mistrovství světa," přeje si Tomáš Paprstka.

„Chtěl bych skončit do dvacítky. Když to bude do patnáctky, bude to super."

Na posledním světovém poháru v Hoogerheide dojel v silné konkurenci dvacátý, v Lucembursku jsou vypsané kvóty. „Každý stát může do závodu poslat šest jezdců. Hlavně Belgičanů a Holanďanů tam bude podstatně míň než na světovém poháru, který je otevřený. To zvyšuje šance pro ostatní na lepší umístění," objasnil Paprstka.

A koho tipuje na mistrovský titul? „O titul si to rozdají určitě Mathiu van der Poel a Van Aert. To jsou dva závodníci, kteří v poslední době tomuto sportu kralují," podotkl juniorský mistr světa z Tábora.

„Je pravda, že se teď v Holandsku Van der Poelovi nedařilo, dokonce i já jsem skončil před ním, ale oba se na důležité závody umí připravit, takže očekávám, že tomu v Lucembursku nebude jinak," dodal Paprstka.

Stejné zastoupení, a to dvojí, bude mít kolínská stáj i mezi juniory. Do bojů zasáhne Jakub Schierl a Šimon Vaníček.

„Junioři zatím na mezinárodních závodech nepředvedli, na co mají. Vždy tam byla nějaká nervozita, z toho pramenily chyby. Bohužel se jim to na svěťáku zatím nesešlo ani jednou," podotkl Jan Slavíček.

„Kuba Schierl je prvoročák, asi hodně trpí nervozitou. Pokud ale předvede takový výkon jako na mistrovství republiky, klidně může být do desátého místa. Stejné je to u Šimona Vaníčka. Pokud se jim to sejde, může z toho být dobrý výsledek. Reálně to vidím mezi desátým a dvacátým místem," dodal.

Kolín bude na světovém šampionátu reprezentovat v kategorii U23 ještě Jana Czeczinkarová, která kdysi jezdila právě v kolínské stáji a nyní závodí za Sram Mitas Trek. Dvojnásobná bronzová medailistka posledních dvou evropských šampionátů kategorie U23 naskočí do závodu po delší pauze zaviněné zraněním. „Cítí se dobře, koleno je v pořádku. Je v tréninkovém rytmu a je připravená závodit," uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.