Kolín odehrál v této sezoně s Opavou celkem čtyři utkání, dvě v základní části a dvě v nadstavbové skupině A1 a vždy se z vítězství radoval domácí tým. Opava je v tomto semifinále v roli favorita, naopak Medvědi mohou už jen vyšperkovat veleúspěšnou sezonu pod vedením Miroslava Sodomy.

Tým trenéra Petra Czudka, který po nadstavbové části obsadil druhé místo, se opírá o výkony reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny, který je aktuálně nejlepším střelcem soutěže s průměrem přes 20 nastřílených bodů na utkání. Dalším stěžejním hráčem je ex-ostravský Martin Gniadek a také stále se zlepšující Jakub Slavík, který byl zvolen pro letošní sezónu jako hráč s největším zlepšením.

K Opavě již také neodmyslitelně patří ostrostřelci z perimetru Luděk Jurečka a Jan Švandrlík, nebo na pozici 4 alternující Filip Zbránek. Opomíjet nesmíme ani mladého rozehrávače Bukovjana, nebo Miroslava Kvapila. Opavský tým ještě posílil, když z nedaleké Ostravy angažoval Petra Bohačíka a z týmu Olomoucka navrátilce Radovana Kouřila.

„Jsme si vědomi, že Opava je favoritem semifinálové série, my jsme se však celý týden připravovali a věřím, že do obou utkání na opavské palubovce vložíme velkou energii a dokážeme alespoň jednou uspět,“ řekl kolínský asistent Filip Rytina.

První duel se odehraje v opavské sportovní hale v neděli od 17 hodin, druhý je na programu o den později a vysílat ho bude v přímém přenosu ČT Sport v trochu netradiční čas, od 15.15 hodin.

Semifinálová série se hraje na tři vítězné zápasy.