„Je to trošku zklamání, bral bych samozřejmě vyhrát, ale nedá se nic dělat,“ řekl Nesvadba.

„Byl to takový silniční závod, hodně se taktizovalo. Od začátku se moc nezávodilo. Asi jsem to trošku pokazil takticky, zbytečně moc jsem tahal,“ posteskl si.

Nesvadba si třetím místem upevnil vedení v pohárovém hodnocení před Tomášem Paprstkou, který skončil na pátém místě.

„Bylo to sice rychlé, ale vůbec mi nevyhovovalo, že na čele jezdila početná skupina. S Honzou jsme zkoušeli nastoupit, jenže vzájemná domluva moc neklapala. Kolo před koncem nám odjel Sweeck. Stále jsem věřil v bednu, ale pak jsem udělal v písku pár chyb a už jsem se propadl,“ uvedl nejlepší kolínský závodník.

Mezi ženami kralovala Kolíňačka Jana Czeczinkarová, která po suverénním výkonu porazila o dvacet vteřin Kateřinu Nash. Bronzovou příčku obsadila Pavla Havlíková.

„Po dlouhé době jsem dobře odstartovala, proto jsem se rozhodla, že zkusím odpárat ostatní soupeřky. Byla to pro mě jediná šance. Kdybychom jely v balíku, tak bychom jely kritérium celý závod. I když jsem tady vyrůstala, tak už jsem tady dlouho nebyla, protože jsem se přestěhovala. Musím říct, že trať nemám úplně najetou, ale znám jí z dřívějška. Skalpy Katky Nash a Pavly Havlíkové jsou nesmírně cenné. Ale každý závod je jiný. Dneska přálo štěstí mně, příště to vyjde jiné,“ řekla v cíli vítězka.

„Janča nasadila hned od startu pekelné tempo, zatímco mě to tak rychle nejelo. První závod po příletu do Evropy je pro mě vždycky náročnější. A že mě poráží mladší soupeřky, si zvykám už deset let,“ řekla Nash.

Muži: 1. Sweeck 1:00:42, 2. Merlier (oba Belg.) -7, 3. Nesvadba (ČEZ Tábor) -7, 4. Konwa (Pol.) -11, 5. Paprstka (Expres CZ-Scott Kolín) -13, 6. Hekele (Galaxy Cyklošvec Stevens) -16.
Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Nesvadba 140, 2. Paprstka 126, 3. Škarnitzl (Mitas Trek) 120.
Źeny: 1. Czeczinkarová (Mitas Trek) 42:24, 2. Nash (Clif Bar) -20, 3. Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou) -23, 4. Terpstraová (Niz.) -30, 5. Heiglová (Rak.) -50, 6. Bajgerová (Dukla Praha) -2:10.
Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Heiglová 127, 2. Ungermannová (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 120, 3. Havlíková 118.