Kdysi býval oblíbený především u vyšších vrstev, dnes už to neplatí a tomuto sportu se může věnovat téměř kdokoliv.

Golf je venkovní sport, ve kterém samotný hráč nebo malá skupinka hraje malým golfovým míčkem do jamky a používá přitom různé hole. Má se za to, že pochází ze Skotska a byl hrán na Britských ostrovech po několik století. Kořeny golfu lze vystopovat už ve středověké Číně (míčová hra Čchuej-wan), kdy byl hrán výhradně šlechtou pro zábavu.

Golf patří mezi olympijské sporty, poprvé byl zařazen do programu letních olympijských her 1900 v Paříži, a zůstal i na letních olympijských hrách 1904 v St. Louis. Po 112 letech se opět objevil na letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiro.

V poslední době zažívá v České republice nebývalý boom. Hřiště rostou jako houby po dešti. V zimních měsících hráči jezdí hrát do teplých krajin, nebo využívají trenažéry. Jeden takový je v Kolíně, ulici Politických vězňů (bývalá prodejna Junior).

Je to místo poblíž centra, které není klasickým barem, hospodou či kavárnou. Je to místo, které se nazývá otevřeným golfovým klubem, který však není určen jen pro hráče a fanoušky golfu.

„Rádi bychom tímto prostorem přispěli k posunutí hranic při vnímání golfu jako hry boháčů a přiblížili kouzlo této hry obyčejnému člověku,“ uvedl majitel Jaromír Hárovník.

I přesto, že je golf především hra venkovní, ne vždy se počasí vydaří a ani golfová sezona není v Čechách celoroční. Není třeba zoufat – golfový klub FairWay Kolín nadchne i nejnáročnější hráče.

„V oddělené části si každý může zahrát na profesionálním golfovém trenažeru na 33 autentických hřištích z celého světa. Dále může využít prostor s autentickým indoor greenem pro trénink puttingu. Stačí jediné, rezervovat si termín hry. Najednou může hrát až šest hráčů. Nabízíme i členské karty nebo permanentky. Tyto produkty jsou samozřejmě výhodnější, než klasická hodina, která stojí 250 korun. Zájemcům půjčíme i hole,“ objasnil majitel.

Prostory nejsou určeny pouze hráčům golfu, dají se zde pořádat i firemní akce nebo večírky. Kapacita je 30 míst. Vše sladěné do golfové tematiky.

Třeba bar je pokrytý deskou z pryskyřice, kde je zalito 90 golfových míčků. To je hlavní dominanta společenské místnosti. Zaujme i obrovské akvárium s akvarijními rybami. Ideální místo k odpočinku. Stačí ho jenom navštívit.