„Angažovali jsme Ladislava Horáka, Štefana Ličartovského, Martina Sýkoru a Jana Korandu," uvedl prezident BC Kolín Martin Buřič.

Horák, Ličartovský a Koranda působili v minulém ročníku v Mattoni NBL v Ústí nad Labem, Sýkora v Levicích. V Kolíně zůstávají David Machač, Stanislav Zuzák a Uroš Benáček. „Standa Zuzák má u nás smlouvu ještě na tuto sezonu. S Davidem Machačem jsme prodloužili angažmá na další dvě sezony," přiblížil Martin Buřič.

Davida Machače i Stanislava Zuzáka čeká už šestá sezona v kolínském dresu. Vloni byli opět oporami týmu a patřili k nejvytíženějším hráčům trenéra Predraga Benáčka. „Fanoušci se také mohou těšit na zahraniční hráče. O jejich smlouvách nyní intenzívně jednáme," dodal prezident kolínského klubu.

Mattoni NBL 2013/2014 se zúčastní dvanáct týmů. Základní část se bude hrát čtyřkolově. Výjimku bude mít ČEZ Basketball Nymburk, který odehraje s každým celkem pouze dva zápasy. Zbylých 11 týmů čeká tedy v základní části celkem 42 zápasů.

BC Kolín odstartuje sezonu na domácí palubovce ve středu 9. října, kdy se střetne s několikanásobným mistrem ČEZ Basketball Nymburk. Půjde o první utkání v novém ročníku.  Ostatní celky vstoupí do soutěže až 12. října. Zápasy v hale Spojů budou začínat tradičně v 17.45 hodin.

Také další utkání sehrají Kolíňáci před domácími fanoušky. Ve středu 16. října hostí Děčín. V následujícím kole se v sobotu 19. října představí na palubovce Jindřichova Hradce.

Prodej permanentek

Vedení klubu opět nabádá příznivce basketbalu k tomu, že si mohou s předstihem zajistit permanentku na celou sezonu. Na e-mailu permanentky@bckolin.cz si můžete objednat permanentku na vámi vybrané místo.  Permanentka opravňuje jednu osobu ke vstupu na všechna domácí utkání Mattoni NBL v sezoně 2013/14. Cena permanentky je 1.200,- Kč.

„Permanentka nabízí několik výhod. Máte po celou sezonu jisté místo, které si sami vyberete. Nemusíte stát dlouhé fronty u pokladny. Ušetříte na vstupném. Permanentka platí nejen na 21 utkání základní části, ale i na další zápasy v případě postupu do play-off," nastínil některé výhody manažer klubu Miroslav Sodoma.

Pro majitele loňských permanentek jsou přednostně rezervována stejná místa. Rezervaci na sezonu 2013/14 je nutné potvrdit do 27. srpna. Pokud nebude rezervace do tohoto data potvrzena, budou místa dána k dispozici dalším zájemcům.

Vstupné na utkání bude činit 60,- Kč. Děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP budou mít vstup zdarma. Vstupné neplatí také členové BC Kolín, kteří předloží klubový průkaz.

(Jana Kubartová)