Akce vypukne v pátek po poledni, kdy se začnou sjíždět účastníci, aby byli přítomni rozlosování mužstev do skupin, ve kterých pak celý turnaj v 15 hodin jednotlivými zápasy začíná.

„V posledních letech se stalo pravidlem, že se podařilo naplnit kapacitu startovní listiny a tak hrací systém se zpravidla ladí podle aktuálního počtu zúčastněných. Méně mužstev má za následek však více zápasů pro jednotlivé týmy a tak neúspěch v úvodních zápasech ve skupině neznamená konec nadějí na kloudné umístění v celém turnaji,“ uvedl pořadatel Luboš Jirků.

Páteční odpoledne a večer patří zápasům ve skupinách, případně též opravným zápasům, kterém můžou týmy katapultovat do dalších bojů o mety nejvyšší. „Páteční večerní zápasy se budou hrát pod umělým osvětlením a budou doprovázeny hudební produkcí v diskotékovém rytmu,“ podotkl Jirků.

Sobotní dopoledne pak už nabízí poslední vstupenky do bojů příštích, do bojů o končené umístění a o stupně nejvyšší. Tyto zápasy tak neodpouštějí chybu, omyl, špatný příjem, nekvalitní smeč. Čím více se stahuje oprátka okolo stupňů vítězů, tím více jsou k vidění kvalitní zápasy, které pak gradují bojem každý s každým v tříčlenném finále. A to je skutečná podívaná, jak pro volejbalové fajnšmekry tak i pro nezaujatého diváka.

Tyto volejbalové lahůdky jsou tak servírovány v pozdním sobotním odpoledni a jsou předzvěstí blížícího se konce turnaje, respektive jeho sportovní části.

Je nepsaným pravidlem, že po skončení turnaje přichází jeho společenská část, a to v podobě závěrečné after party. Letos se skupinou SOULS FOR RENT a hlavním hostem večera, kapelou STO ZVÍŘAT.

„Máme za to, že takto poskládaná plejáda kapel si po společenské stránce nezadá se sportovní částí,“ dodal Luboš Jirků.

První tóny se rozeznějí úderem 21 hodiny.

Přítomní diváci se tradičně mohou těšit na neodmyslitelnou klasiku v podobě speciality z grilu, domácích koláčů a dalších specialit, které je možno si dopřát v rámci celého průběhu 23. ročníku turnaje v plážovém volejbalu v Červených Pečkách.

(Aleš Šibrava)