Medvědi jdou do sobotního duelu s jasným cílem, vyhrát. V případě porážky by se do vyřazovací části nepodívali.

Na Folimance budou postrádat některé hráče – Bratčenkova, zejména pak Šafarčíka, který si při vítězném středečním duelu s Jindřichovým Hradcem přivodil otřes mozku. Otazník visí také nad Čížem, Vocetkou, Harčárem, které trápí viróza a Horákem, jenž má problémy s kolenem.

„Na půdě USK budeme hrát o naději na play off. Bohužel budeme postrádat opět několik hráčů, kteří jsou nemocní či zranění. I to nás však nezastaví ve snaze se poprat o důležité vítězství, které týmu, který vyhraje, otevře brány play off,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Zápas s Kolínem je zápas o všechno. Rozhodne se, jestli sezona bude úspěšná nebo ne. V týmu panuje dobrá atmosféra, a i přes náročnější program v posledních měsících, se cítíme dobře. Skoro se dá říct, že nám tento program vyhovuje. Poslední zápas v Kolíně jsme prohráli až v prodloužení a myslím, že podobně vyrovnaný zápas se dá očekávat i v sobotu,“ řekl kapitán USK Michal Mareš.

Ve vzájemných soubojích v letošní sezoně se vždy radoval domácí tým. Bude to platit i tentokrát, nebo se poprvé budou radovat hosté? Na tuto otázku dá odpověď sobotní duel, který začíná v 18 hodin.