Jelenia Gora Trophy – Maja Race, prestižní závod kategorie C1 v Polsku, se vydařil zejména Tomáši Paprstkovi (3. místo kat. Elite), Michaelu Zeťákovi (1. místo junioři) a Jakubovi Schierlovi (3. místo kadeti).

O týden později Zeťák zopakoval vítězství na dalším závodě C1 v rakouském Saafeldenu.

Lucie Krupová a Vendula Kuntová získaly medailové pozice na závodech seriálu Kolo pro život.

Kuntová dojela druhá v kategorii v Plzni, Krupová vybojovala dvě druhá místa v kategorii v Odrách a Novém Městě na Moravě.

Vstup do sezóny cyklokrosové se obdobně jako v loňském roce povedl skvěle. První závod série domácího poháru TOI TOI Cup se konal v Táboře.
Mezi kadety si špatně nevedl Tomáš Dudek, který jen těsně nedosáhl na medaili a dokončil čtvrtý.

JUNIOŘI MAJÍ SÍLU

Velmi silná je letos sestava kolínského týmu v kategorii juniorů. Mladý univerzál Jakub Schierl po výborném výkonu dojel třetí, jen o místo hůře Šimon Vaníček a do první desítky se vešel také osmý Ondřej Hátle.

V kategorii žen předvedla solidní výkon Vendula Kuntová. Šesté místo je pro ni dobrým vstupem do sezóny.

ELIŤÁCI SE VYTÁHLI

Dvojice závodníků kategorie muži Elite Paprstka a Nesvadba má v letošním ročníku velmi vysoké ambice. To oba potvrzovali po celý průběh závodu, který měl vysokou kvalitu i díky mezinárodní konkurenci.

Paprstkovi se podařilo poodjet z vedoucí skupiny 
s Michaelem Borošem a do posledního okruhu s ním bojoval o vítězství. Nakonec byl Boroš o kousek silnější a s drobným náskokem zvítězil. Paprstka dojel druhý.

„Bylo to super. Ale v závěru mi už chyběly síly. Bory se mi postupně vzdaloval, už to prostě nešlo. Přesto jsem za druhé místo strašně šťastný," vyznal se v cíli Tomáš Paprstka.

„V průběhu závodu, když měl Michael technické problémy, jsem mu zkoušel ujet. Jenže jsem to přepálil, proto mi v samotném závěru už došlo," nevymlouval se stříbrný jezdec.

Zajímavostí bylo, že skupinu pronásledovatelů tahal oddílový kolega Paprstky, Jan Nesvadba. „Taky jsem se divil. Asi měl nějaký úmysl, ale určitě to nedělal schválně," prohlásil Paprstka.

Nesvadba na výborném čtvrtém místě nestačil ve spurtu „o galusku" na Belgičana Adamse.

První závod byl velmi úspěšný a hned druhý den čekal na závodníky další test v podobě jičínského „malého" (mládežnického) TOI TOI Cupu.

SCHIERL POTVRDIL SKVĚLOU FAZONU

Skvělou fazonu na začátku nové sezóny potvrdil prvním rokem junior Jakub Schierl. Závod zvládl výborně takticky a v posledním kole si držel nejbližší dva soupeře Gavendu a Mikšaníka za svými zády. Tam je dokázal udržet i při průjezdu cílovou páskou a mohl slavit první pohárové vítězství v kategorii juniorů.

Výborně ho doplnil dalším čtvrtým místem Šimon Vaníček a solidně závod odjeli také Alvin Tomášek (12.) a Ondřej Hátle (13).

Pro kategorie mužů a žen se nejednalo o bodovaný pohárový závod, ale i tak se na startu sešla slušná konkurence. Domácí (jičínská) Vendula Kuntová získala bronzovou medaili, Elena Vaníčková byla sedmá.

Ve startovním poli mužů kolínský oddíl tentokrát zastoupení neměl.

Po dvou závodech na čele průběžného pořadí se junior Schierl usadil na děleném prvním místě a se svými parťáky vede pořadí družstev.

Obdobně tomu je i mezi muži Elite a U23, kde výkony Nesvadby, Paprstky a Zeťáka vyšvihly Expres CZ-Merida Team Kolín na první příčku.

V SOBOTU SE JEDE V MLADÉ BOLESLAVI

Další pohárový závod se jede v sobotu v Mladé Boleslavi. Budou Kolíňáci opět sbírat medaile?

(Ondřej Kalaš)