Kolín – Hlavní mužský tým klubu FBC Pitbulls Kolín se probojoval do ceněného play-up o národní ligu a bodovaly i další družstva.

9.3.2018

Kolínský mužský A tým.Foto: Markéta Novotná

Divize

Muži FBC Pitbulls Kolín se celý rok drželi v divizi na prvním, druhém místě, ale tabulka byla velmi vyrovnaná a pořadí se mohlo kdykoli změnit. Přesto Pitbullové v předposlední zápase základní části vybojovali potřebný bod a mohli slavit historický postup do play-up o národní ligu, kam z každé divize postupují dva nejlepší celky.

Zatímco pro většinu divizních týmů tak skončila sezona, Kolín o víkendu čeká 1. kolo play-up. V sobotu zavítá na palubovku Děčína a v neděli je na programu odveta s Děčínem v kolínském azylu v Chlumci nad Cidlinou. Všichni fanoušci jsou zváni, zápas ve Slavíčkově hale začíná v 17.30 hodin.

PH+SČ liga žen 3+1

Ženy trápí vstupy do turnajů a nejinak tomu bylo i tentokrát. První zápas kolínské hráčky působily odevzdaně a soupeřky, které v celé soutěží předvádí nejlepší výkony, hru jednoznačně ovládly.

Ale Pitbullky se do dalších zápasů oklepaly a prezentovaly se zcela jinou hrou. Důraznou, s dobrým napadáním i kvalitní obranou. Zlepšení znamenalo bod za remízu proti Plzni a v posledním zápase proti ambicióznímu týmu Black Angels Pitbullky dokonce braly Pitbullky všechny tři body za výhru 3:1.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky – SK Florbal Benešov 1:14
FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky – FbC Plzeň 3:3
BLACK ANGELS – FBC Pitbulls Kolín: Pitbullky 1:3

3. liga juniorů

FBC Pitbulls Kolín – FBŠ Bohemians 6:7

Do zápasu lépe vstoupili kolínští hráči, tlak využil po dvou minutách Sadil po asistenci Kadlece a o minutu později míček vybojoval Vacek a zvyšoval na 2:0.

Po sedmi minutách hry se ukázala špatná defenzivní hra Kolína a během minuty otočili Bohemians díky třem gólům. Na konci třetiny se ale povedlo Janečkovi vyrovnat z precizně provedeného trestného střílení.

Druhá třetina byla pro Kolín noční můrou, Kolín byl jasně lepší, ale neschopnost zakončit rozhodla. Branku a brankáře obstřeloval několikrát Janeček a Mrázek, tři břevna trefil Čarnogurský a prázdné brány netrefoval Le Xuan.

Nedůslednou obranu potrestal soupeř hned čtyřikrát z brejků a do třetí třetiny měl Kolín co dohánět.

Závěrečná část opět nabídla jednostrannou hru se špatnou koncovkou, během prvních dvou minut stříleli ostrými Mrázek po asistenci Trana a Janeček po asistenci Čarnogurského, ve 34. minutě snižoval na 6:7 Čarnogurský, během hry bez gólmana Kolín několikrát zahrozil, ale bohužel na vyrovnání to nestačilo.

FBC Pitbulls Kolín – FBC Říčany 2:6

Zápas začal velmi vyrovnaně, šance si tvořily obě strany a oba gólmani drželi své týmy. Nedůsledná obrana Kolína opět kulhala, po sedmi minutách hry se Říčany prosadily a o minutu později opět pálily ostrými.

Druhá třetina byla stejná, na začátku soupeř zvyšoval už na 0:3, ale o dvě minuty později se trefil Mrázek po křížné přihrávce od Vacka. V 18. minutě byl vyloučen Jelínek a hned po rozehrávce mohl jít zpět, Říčany opět překonaly jinak skvělého Mareše a stav byl 1:4. O 15 sekund později Čarnogurský skvěle uvolnil Le Xuana a ten pálil pod břevno, o minutu později se opět dostaly k zakončení Říčany a zvyšovaly na 2:5, manko stáhl Janeček po asistenci Sadila, ale Říčany si pojistily stav gólem před sirénou na 2:6.

Ve třetí třetině se Kolín několikrát slibně dostal do obrovských šancí, akorát chybělo štěstí a skvěle chytal gólman Říčan.

Sestava: Mareš – Čarnogurský, Jelínek, Sadil, Janeček, Kadlec – Vacek, Brož, Mrázek, Le Xuan, Tran. Trenér: Petr Cícha

PH+SČ liga dorostenců

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové – TJ Sokol Mukařov 2:4

Dorostenci se mohli v případě dvou výher přiblížit čelu soutěže, ale v prvním zápase je čekal silný Mukařov, který byl v utkání favoritem. Přesto byl celý zápas vyrovnaný a dramatický až do závěrečného hvizdu, i když to nakonec na body nestačilo.

FBC Pitbulls Kolín – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 10:4

Do druhého zápasu šel naopak Kolín jako favorit, avšak laxní přístup způsobil dost velké komplikace a vše musel hasit gólman Moc. Po pár střídání se Kolín rozjel a během první třetiny skóroval Humpolák (Kadlec), Hendrych a dvakrát Kadlec.

Ve druhé třetině Zruč využila chyby při rozehrávce, 8 sekund na to odpověděl Humpolák (Kadlec) a po 20. minutě opět Humpolák tečoval nahození Jelínka a o chvíli později benjamínek Hendrych poslal na párek gólmana a střílel do prázdné, skvělou přihrávkou ho uvolnil Brož.

Zruč opět ve 23. minutě trestala chybu obrany, ale o sedm sekund později nekompromisně pálil Š. Mlynář (Humpolák) a nenechal nic náhodě.

Třetí třetina začala nehezky, Zruč dvakrát skórovala po laxním přístupu defenzivy. Ve 33. minutě korigoval stav neskutečnou dalekonosnou střelou Brož (Š. Mlynář) a Kadlec (Hendrych).

Pěti body se blýskl Kadlec (3+2), čtyřmi body Humpolák (3+1), kteří zkompletovali hattricky, a nejmladší dorostenec Hendrych ukázal velký potenciál (2+1).

Sestava: Mareš, Moc – Jelínek, Tran, T. Mlynář, Brož – Humpolák, Le Xuan, Š. Mlynář, Hendrych, Novotný, Souček, Kadlec. Trenér: Jindřich Smejkal

Liga starších žáků

Starší žáci po několika nepovedených turnajích konečně naznačili svůj potenciál a odehráli dobrý turnaj. Svou skupinu jednoznačně vyhráli, když soupeřům nedali šanci. Ve finále sice zvítězil soupeř, ale výsledek nevypovídá o průběhu zápasu, který byl jinak poměrně vyrovnaný a rozhodovaly individuální chyby a kvalita v zakončení.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci – FBC Texas DDM P6 9:3
FBC JELENI UNHOŠŤ – FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci 4:10
FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci – 101. Sportovní klub Praha 5:10

Liga mladších žáků

Svěřenci Vlastimila Hypeše se v celkové tabulce v konkurenci 64 týmů drží velmi vysoko a kvalitu potvrdili Pitbulláčci i na posledním turnaji.

Po remíze a výhře ovládli základní skupinu. Ve finále se už bohužel poslední krůček k vítězství na turnaji udělat nepovedlo, ale celkové druhé místo je opět velmi dobrá vizitka.

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 20 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: První kontakt:, Nováková Kateřina, tel.: 323 603 962, po - pá 8 - 15 hod,, e-mail: k.novakova@senecura.cz,, osobně: SeneCura Senior Centrum Kolín, Smetanova 1000, úterý 9 - 10 hod., , Náplň práce: , Přímá péče o seniory - pomoc s hygienou, stravováním a při běžných denních aktivitách., , Požadujeme: , Empatii, spolehlivost, ochotu pracovat a učit se., Kurz pracovníka v sociálních službách výhodou., , Zaměstananecké výhody:, Nové prostředí, milý kolektiv, firemní stravovaní, benefity-poukázky Sodexo.. Pracoviště: Senecura seniorcentrum kolín s.r.o. - kolín, Smetanova, č.p. 1000, 280 02 Kolín 2. Informace: Kateřina Nováková, +420 323 603 962. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/kuchařka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt:, Nováková Kateřina, tel.: 323 603 962, Po - Pá 8 - 15 hod, , e-mail: k.novakova@senecura.cz,, osobně: SeneCura Senior Centrum Kolín, Smetanova 1000, úterý 9 - 10 hod., , Náplň práce: , Výroba a výdej teplých jídel a specialit studené kuchyně, obsluha kuchyňských strojů, úklid kuchyně, vedení agendy - skladů v odpovídajícím programu., , Pracovní doba:, 40 hod/týden - krátký/dlouhý týden. , , Požadavky:, Požadujeme: spolehlivost, ochotu pracovat a učit se, Vyučení výhodou., , Zaměstnanecké výhody:, Nové prostředí, milý kolektiv, firemní stravovaní, benefity-poukázky Sodexo.. Pracoviště: Senecura seniorcentrum kolín s.r.o. - kolín, Smetanova, č.p. 1000, 280 02 Kolín 2. Informace: Kateřina Nováková, +420 323 603 962. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikáři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt: , Machová Jana, tel.: 731 556 808 po - pá od 8 do 11 hod, , e-mail: magas@seznam.cz,, osobně: Velký Osek, Sluneční 739, 18 hod, po dohodě., , Jedná se o montážní firmu - práce vhodná i pro zájemce bez praxe, po vyučení. , Zabýváme se zakázkami v oboru - vytápění, klimatizace, rozvodů podlahového vytápění, plynofikací objektů, elektroinstalací,vodoinstalatérskými pracemi. , Práce je různorodá, na stavbách, v RD, bytových domech i ve firmách. , , Pracovní doba: Po - Pá 7 - 15 hod.. Pracoviště: Tomáš mach, Sluneční, č.p. 787, 281 51 Velký Osek. Informace: Jana Machová, +420 731 556 808. Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 25 000 Kč Instalatéři ústředního topení Topenáři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt: , Machová Jana, tel.: 731 556 808 po - pá od 8 do 11 hod, , e-mail: magas@seznam.cz,, osobně: Velký Osek, Sluneční 739, 18 hod, po dohodě., , Jedná se o montážní firmu - práce vhodná i pro zájemce bez praxe, po vyučení. , Zabýváme se zakázkami v oboru - vytápění, klimatizace, rozvodů podlahového vytápění, plynofikací objektů, elektroinstalací, vodoinstalatérskými pracemi. , , Práce je různorodá, na stavbách, v RD, bytových domech i ve firmách., , Pracovní doba: po - pá 7 - 15 hod.. Pracoviště: Tomáš mach, Sluneční, č.p. 787, 281 51 Velký Osek. Informace: Jana Machová, +420 731 556 808.

Buštěhrad - Hrdlív 7:0, III.tř. sk.A, okr. Kladno, 21. 4. 2018

Buštěhrad kope za fotbal i s Gambrinusem

V generálce dostali bůra

Stane se hvězdnou posilou Rytířů baron Říha?

Kladno – Dva roky snilo hokejové Kladno o obránci schopném efektivně řídit přesilovou hru. Alespoň na úterní zápas ho získalo, v přípravě proti Ústí nad Labem v jeho dresu debutoval Jiří Říha.

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu. Po Slavii a Plzni si tři body odvezl také Baník. Sigma od něj dostala čtyři branky, sama dala jedinou. Hrdinou duelu se stal ostravský autor hattricku Dame Diop.