„Byl to zápas jako každý předchozí, které jsme spolu za poslední roky sehráli. Vždy to končí o pět bodů pro jeden nebo druhý tým. Dnes vyhrál ten, který o něco více chtěl," konstatoval kolínský křídelník Michal Vocetka.

„Dneska mělo USK na konci více štěstí, my jsme jej měli zase minule v Jindřichově Hradci," dodal muž, který právě na jihu Čech střelecky řádil a vytvořil si kariérní maximum.

„Myslím si, že se zápas rozhodl ve třetí čtvrtině, kdy jsme stáhli náskok a šli jsme přes Kolín. Ve čtvrté čtvrtině už jen Kolín dotahoval, ale my jsme to ubránili. Dnes jsme bojovali až do konce a byli jsme odměněni," uvedl autor třinácti bodů Michal Mareš.

Kolín se v úvodu dostal do vedení, to však brzy ztratil. Hosté hlavně díky přesným trojkám utekli až na rozdíl devíti bodů. Takový rozdíl byl i po první čtvrtině.

Ve druhé části se role obrátili. Kolín zpřesnil hru a přesně střílel. Na konci šesté minuty šel po Machačově koši po delší době do vedení (34:32). V jednu chvíli vedl už o osm bodů, do kabin odcházel se čtyřbodovým polštářem.

Třetí čtvrtina byla pro domácí pohromou. Během ní nastříleli pouhých osm bodů, zatímco Pražané sedmnáct. Díky tomu před čtvrtou periodou vedli 55:50.

Vedení pak ještě navýšili. Když se trefil Mareš za tři body, vedli hosté čtyři a půl minuty před koncem o dvanáct bodů.

Zdálo se rozhodnuto. Medvědi se ale nevzdali. Do soupeře se pořádně zakousli. Doslova ho drtili. Během pár vteřin zaznamenali dvanáct bodů oproti dvěma soupeře. Minutu před koncem prohrávali o koš 69:71. Hala byla ve varu, trenér USK se choval jako smyslů zbavený. Zatímco on šílel, jeho svěřenci zachovali v napínavé a dramatické koncovce chladnou hlavu. Těsný náskok nakonec udrželi. Díky výhře posílili své naděje na první šestku. Kolín zůstal po porážce čtvrtý.

„Rád bych pogratuloval USK k vítězství. Dnes opravdu jeho hráči bojovali celých čtyřicet minut. My jsme také bojovali, ale USK dnes chtělo vyhrát více než my," podotkl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Odehráli jsme velmi špatně první a třetí čtvrtinu. V obou jsme výrazně prohráli. Pět minut před koncem jsme pochopili, že to můžeme vyhrát a začali jsme se snažit. Odehráli jsme možná nejlepších pět minut zápasu, ale neměli jsme štěstí v závěru. To si tým musí zasloužit, my si to štěstí nezasloužili. USK mělo lepší obranu a procento střelby z dlouhé vzdálenosti," dodal Predrag Benáček.

„Pro nás to byl důležitý zápas z hlediska postupu do první šestky. Celý tým bojoval až do úplného konce, proto si zaslouží pochvalu," řekl asistent trenéra USK Jan Pospíšil.

Body: Machač 17, Skinner 15, Kerr 14, Číž 12, Dixon 4, Vocetka 4, Hunt 3 – Bohačík 18, Mareš 13, Feštr 10, Grunt 10, Primorac 7, Šafarčík 7, Madsen 6. Rozhodčí: Hruša, Paulík, Kučírek. Střelba 2 body: 36/18:39/20. Trojky: 16/2:19/8. TH: 32/27:8/7. Doskoky: 30:32. Chyby: 15:25. Diváků: 610. Průběh: 15:24, 42:38, 50:55. Nejlepší hráč: Pavel Grunt (USK).