Jindřichův Hradec je totiž týmem, který okupuje poslední osmou příčku zaručující play off. Kolín na něho ztrácí dvě výhry, navíc má horší los.

„Jindřichův Hradec se spoléhá na trojici Američanů Autrey, White a Robinson a trojici českých hráčů Novák, Zuzák a Vošlajer. Všichni spolu hrají od začátku sezony a jsou sehraní. Výsledek utkání se bude odvíjet od toho, jak se dokážeme vypořádat s útočnou silou zmíněných Američanů, s útočným doskokem Nováka a trojkami Zuzáka," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Ale ani výhra o 11 bodů a víc nemusí Kolínu stačit. Ve hře jsou ještě Svitavy. „Stále věříme v postup do play-off a toto vítězství tak prodlouží naši naději. Jsem přesvědčen, že uděláme vše pro dosažení vítězství v tomto utkání," dodal.

Zápas v hale Spojů začíná tradičně v 17.45 hodin.

Každý koš pomáhá

Kolín se utkáním proti Jindřichovu Hradci zapojí do charitativní akce „Každý koš pomáhá." Hráči přispějí za každý svůj bod vstřelený v tomto utkání 10,-Kč a klub za každý bod družstva 100,-Kč. Pomoci mohou tradičně i fanoušci prostřednictvím odeslání dárcovské SMS ve formátu DMS POMOCKOSEM na 87 777 a to po celou dobu konání charitativní akce do 16. března. Cena jedné SMS je 30 Kč a příjemce z ní obdrží 28,50 Kč.

Letošní finanční pomoc bude směřovat ke sdružení Dech života. Jedná se o uskupení lékařů, kteří při svém povolání pečovali nebo pečují o kriticky nemocné všech věkových skupin, u nichž jsou jejich dýchací problémy přechodné nebo o pacienty, kteří ztratili schopnost dýchat samostatně a jsou na dechovou podporu odkázáni trvale. Sdružení vybrané prostředky použije na osvětovou činnost, nákup dýchacích pomůcek, ale i na podporu provozu non-stop telefonické linky.