„Na domácí palubovce jsme sehráli s třetím týmem tabulky herně další povedené utkání, ale body jsme nezískali. Snad jsme byli i lepší, měli více gólových šancí, ale opět rozhodlo jejich neproměňování,“ posteskl si trenér Michal Škopek.

Hosté měli lepší vstup do utkání a brzy se ujali dvoubrankového vedení. „Hráli se zataženou obranou a rychlými brejky do naší otevřené obrany. My jsme ale byli směrem dopředu aktivní, měli jsme pohyb a vytvářeli si velmi dobré šance, jenže jejich proměňování se nám nedařilo. Každopádně do poločasu jsme dokázali vyrovnat,“ podotkl Škopek.

Na začátku druhé půle Hejduk po samostatné akci dokonce nepříznivé skóre obrátil na stranu Kolína. „Vypadalo to s námi dobře. Tvořili jsme hru. Hosté ale z ojedinělé akce bohužel dokázali vyrovnat parádní střelou z úhlu,“ kroutil hlavou Škopek.

Za chvíli přestal kroutit, protože Král dělovkou do šibenice poslal domácí opět do vedení. Radost však netrvala dlouho. „Místo toho, abychom proměnili nájezd tři na jednoho a odskočili, nastřelili jsme tyčku a hosté po závaru před naší branku vzápětí se štěstím vyrovnali,“ hlesl Škopek.

Už to vypadalo na dělbu bodů, jenomže na ten si museli hráči Kolína nechat zajít chuť. Tři vteřiny před koncem dostali rozhodující gól.

„Dělba bodů by obecně nic neřešila, ale nám by pomohl k tomu, že bychom se odpoutali z posledního místa. Jenomže tři vteřiny před koncem po sérii několika autů na půlce hřiště jsme nedokázali získat míč a soupeřův útočník po chytré kličce dokázal ze střední vzdálenosti zakončit a zmrazit naše naděje. Jsem velmi zklamán nejen z nezasloužené prohry, ale z celkového vývoje situace,“ konstatoval Michal Škopek.

Tři kola před koncem sezony je Kolín stále na posledním dvanáctém místě. Další utkání hraje v neděli na půdě čtvrtého Chomutova (18.15).

Branky: Král 2, Slezák, Hejduk. Poločas: 2:2.
Kolín: Kašpar – Hejduk, Funda, Král, Seifert – Slezák, Linhart, Kovařík.