V první třicetiminutovce duelu s Kolínem si Pražané soustavně udržovali cirka desetibodové vedení (nejvíce čtrnáctibodové) a zdálo se, že si v pohodě dokráčejí za výhrou, která je jakžtakž udrží ve hře o play-off. Stačila ale maličkost a jejich křehké sebevědomí dostalo zabrat. To, když v samotném závěru třetí části dovolili americkému rozehrávači ve službách Středočechů Dawonu Bryantovi skórovat. Koš to byl výstavní, mozek hry Kolína se dokázal za pouhé čtyři sekundy přesunout zpod toho svého pod pražský.

Místo za stavu 58:44 tak šli hráči USK do posledního dějství s vedením o dvanáct bodů. A povzbuzení hosté dále ukrajovali z jejich náskoku. K pivotu Chánovi, který zaznamenal 25 bodů, se přidal právě Američan Bryant a „trojkař" Vocetka. Pět sekund a čtyři desetiny před koncem, tak rozehrávali Středočeši na útočné polovině, jediný koš je dělil od prodloužení, trojka od vítězství.

Jenže přišlo fatální selhání Ličartovského, který místo přihrávky na kohokoliv odhodil míč nesmyslně do autu. Nejlepší hráč USK, jednadvacetibodový Michal Mareš, si poté už došel pro šestky a jednou proměněnou dal výsledku definitivní podobu – 69:66.

„Domácí chtěli vyhrát víc než my. Vedli téměř po celou dobu utkání a my dnes měli pouze tři hráče, kteří měli náladu hrát v útoku. Byli to Vocetka, Chán a Bryant. Ostatní se schovávali, báli se," uvedl kouč Kolína Predrag Benáček.

"Pro nás je to velká výhra a to především pro hráče a jejich sebedůvěru. Dnes si moji hráči zasloužili vyhrát, protože poprvé zvládli tíhu a tlak utkání. Dnes na ně byl velký tlak a bylo to pro oba týmy důležité utkání," řekl po utkání trenér USK Mirsad Alilovi.

Body: Mareš 21, Nikolić 19, Feštr 9, Křivánek 6, Sehnal 5, Krusić 4, Slavík 3, Šafarčík 2 – Chán 25, Bryant 20, Vocetka 12, Ličartovský 5, Machač 2, Faifr 2. Střelba za 2 body: 36/17:36/16. Trojky: 13/7:20/6. TH: 22/14:18/16. Doskoky: 33:24. Chyby: 22:24.