Sebastien Macháček byl s jedenácti roky nejmladší člen výpravy. Je to především postojář, ale letos si troufl i na grappling. Medaili v něm sice nevybojoval, ale předvedl velmi pěkné zápasy. V disciplíně fightingu do 49 kg obhajoval titul mistra republiky, ale hned v prvním kole narazil na nového šampiona a prohrál s ním pákou na loket.

Michael Adamec nastoupil do těžké váhy fightingu juniorů. Tato váhová kategorie byla letos nepočetná. Michael zabojoval a statečným výkonem získal druhé místo.

Jan Bug je bojovník, který začal zápasit teprve letos. Je to ale chytrý, talentovaný a tvrdý zápasník, a tak si po právu vybojoval stříbrnou medaili v nelehké konkurenci fightingu juniorů do 77 kg.

Lukáše Hanzálka tuto sezonu provázela smůla a řada zranění. Lukáš je typický svým tlakem na soupeře, dobrými hody, „zemařinou“ a odvahou. Navíc ze všech mladších závodníků nejlépe poslouchal kouče, což se mu vyplatilo a v juniorech do 85 kg vybojoval ve fightingu titul mistra ČR a v grapplingu bronzovou medaili.

Dominik Pospíšil je technicky velmi vyspělý borec. Nastoupil do velice kvalitně i početně obsazené kategorie fightingu juniorů do 69 kg. I přes velkou konkurenci valnou většinu soupeřů doslova převálcoval. Jeho vítězné tažení se zastavilo až ve finále, kde se svými perfektními kopy nestačil na takticky velmi dobře připraveného judistu z Daito Ryu Pardubice. Dominik tak skončil stříbrný. Záhy si však spravil chuť v grapplingu, kde se mu super výkonem povedlo vybojoval zlato.

Poprvé mezi dospělými

Filip Veselý je kvalitní stálicí s aspirací na titul. Letos mu bylo osmnáct let, a tak poprvé startoval jen mezi dospělými ve váze do 85 kg. Přesvědčivě se mu podařilo probojovat až do finále, kde však takticky nestačil na soupeře a vybojoval druhé místo. Měl ještě nastoupit v plnokontaktní disciplíně fighting lowkick, která je v jeho podání ještě lepší, ale ve finále fightingu utrpěl otřes mozku a do další disciplíny nenastoupil.

Marek Matuška byl na MČR velmi kvalitně připraven a to se zúročilo ziskem bronzové medaile z grapplingu a stříbrné z fightingu mužů do 69 kg. Pro trenéra Martina Hellera bylo největší odměnou sledovat finále kategorie fightingu mužů do 69 kg, protože se jednalo o výhradně kolínské finále, ve kterém se utkali jeho dva svěřenci. Již zmíněný Marek Matuška se zde střetl v krásném zápase s týmovým kolegou Janem Škarkou.

Jan Škarka se představil v životní formě a s přehledem vybojoval titul jak v lightcontactním fightingu, tak v plnokontaktním fighting lowkicku, kde opět porazil i svého rivala z Čáslavi Lukáše Flossmana. Škarka tak ve fighting lowkicku nenašel za celý rok jediného přemožitele a má v blízké době našlápnuto k zápasu v MMA.

„Kolíňáků bylo na MČR jenom osm. Jiné kluby nasazovali s přehledem i dvacet zápasníků. Přesto jsme proti přesile uspěli a díky medailovým ziskům byl Kolín vyhlášen třetím nejúspěšnějším oddílem na Mistrovství České republiky. Můžeme tak být na sebe právem hrdí,“ byl nadšený kolínský trenér Heller.