V kategorii nejmladších žáků se trenérům podařilo vytáhnout z početné přípravky dva závodní koníky – Mikuláše Hanouska a Jana Holzbauera, oba dva chlapci zvládli krajský přebor a postoupili na mistrovství republiky, kde Holzbauer obsadil 57. místo ze 74 startujících začínajících gymnastů. „Tato kategorie se nám teprve rozbíhá a doufám, že se nám podaří připravit více chlapců do závodů," zhodnotil nejmladší Žoha.

7V mladších žácích působí již otřelý závodník Štěpán Vogl. Ten  je ve svém ročníku jeden z nejtalentovanějších žáků a to potvrdit svým skvělým 5. místem na MČR ve víceboji mladších žáků (47 startujících). Družstvu Bučovic dokonce pomohl k zisku bronzových medailí v soutěži družstev jakožto hostující závodník.

„Velmi silný ročník máme v kategorii starších žáků," uvedl předseda oddílu. David Bega, Sebastian Smetana a Jakub Hejný se pravidelně zúčastňují pohárových závodů, kde získávají medaile. Se stejným cílem vstupovalo družstvo, posilněné o hosta z Poděbrad Daniela Szabo, do  mistrovství republiky v Brně. „Jen těsně unikly stupně vítězů družstvu, které tak získalo nepopulární bramborové placky," litoval Žoha. Na mistrovství se přestavilo 14 týmů. „Stejně tak v jednotlivcích to bohužel nezacinkalo," hlesl.

Bega byl čtvrtý, Smetana devátý a Hejný třiadvacátý. „Umístění hovoří o tom, že chlapci patří ke špičce ve své kategorii," řekl Žoha.

Pro dva kolínské juniory  – Ondřeje Mašína a Petra Klementa byl první půlrok plný premiérových startů. Čekala je 1. liga družstev a také účast na mezinárodním MČR v Ostravě v kategorii juniorů. „S oběma soutěžemi se poprali statečně a jakožto nejmladší sbírali cenné zkušenosti," uvedl na adresu mladých borců předseda klubu. Na MČR skončili ve víceboji Klement 11. a Mašín 13. Oba dva vybojovali účast ve finálových závodech osmi nejlepších gymnastů. Mašínovi jen těsně unikla medaile na přeskoku,  ovšem Klement přetavil svoji účast na kruzích a koni ve dvě bronzové medaile.

V mužích se opírá oddíl o dva seniorské reprezentanty Daniela Radovesnického a Radka Smékala. Radovesnický stihl březnové ME mužů v Moskvě. Na své první seniorské soutěži nezklamal a z 50 vícebojařů skončil na skvělém 31. místě. Oba borci posíleni o Ondřeje Janeczka a Michu Fusseneggera pak společně bojovali v Extralize družstev,  kde po prvním kole drží skvělé druhé místo a nechali za sebou silné Brno. „Skvělého výsledku pak chlapci dosáhli na MČR v Ostravě," chválil svěřence Žoha. Smékal po svém předvedeném maximu bral   druhé místo ve víceboji. Radovesnický se představil pouze na čtyřech nářadích vzhledem ke svému zranění. Ve finálových kláních bral dvě stříbra za cvičení na kruzích a hrazdě.

Velmi spokojený byl šéftrenér Martin Taftl: „Skvěle jsme tento rok nastartovali, stihli jsme Mistrovství Evropy a v domácích soutěžích jsme na skvělých pozicích. Je to závazek do zbytku sezony, kdy nás čeká Mistrovství světa v Belgii a také chceme v tuzemských soutěžích pokračovat ve skvělých výkonech," uvedl Taftl.

Žoha uzavřel slovy: „Jsem spokojen s prací celé mužské složky, díky trenérům a také všem závodníkům za skvělé výkony."