Jak hodnotí uplynulou základní část a jak probíhá letní příprava? Nejen to se dočtete v rozhovoru s českobrodským trenérem.

Hlavní část extraligové sezony je za vámi, jak byste ji zhodnotil?
Vstupovali jsme do sezony jako nováček, takže s cílem se zachránit. Kádr jsme udrželi a navíc jsme ještě posílili o Vildu Ungermanna, což nám dávalo nějakou kvalitu. Plán byl vytvořit si nejlepší výchozí pozici pro boj play out. Nějak jsme nepočítali, že bychom se mohli dostat do té nejlepší čtyřky a nakonec jsme o ni skoro bojovali.

Výsledek sezony vám asi hodně zkomplikovala zranění v týmu. Největší posila Ungermann byl fit jen na zlomek zápasů a Vokáč dokonce podstoupil operaci, myslíte, že pokud by se vám vyhýbala, že byste teď mohli hrát o příčky nejvyšší?
Vyhýbat se nám zranění a občas tedy taky trochu víc tréninku, tak jsme byli určitě čtvrtí a hráli jsme play off, což by bylo úplně perfektní.

Po prázdninách vás tedy čeká play out, budete se na tyto rozhodující boje rozehrávat třeba na nějakých letních turnajích?
Teď máme tři týdny volno, takže každý s ním nakládá, jak chce. Myslím, Martin Janík byl teď na turnaji. V srpnu do toho vlítneme – jsou dva větší osadní turnaje, to je docela veliký a je to pěkný, bývá tam hodně lidí. V srpnu máme každý, myslím, naplánované tak tři turnaje. Ten vám totiž dá víc než třeba dva tréninky. Hrajete totiž většinou celý den. No a v září nám to začne už naostro.

Jak ale bude vypadat celková letní příprava českobrodských nohejbalistů?
Teď do konce července máme volno. Áčko a béčko tak teď trénuje dohromady, kdo se sejde. Právě jsem se vrátil z Chorvatska, kde jsme byli taky většinou nohejbalisti, takže to byla docela sranda, běhali jsme, cvičili. Od srpna pak začneme pomalu trénovat a jezdit na turnaje.

V play out vás v září bude čekat soupeř ze Žatce, jaké vidíte šance na záchranu?
V závěru základní části jsme si vybojovali lepší postavení pro play out, takže rozhodující třetí duel se bude hrát případně u nás, což je dost velká výhoda. V Žatci se totiž zrovna nehraje moc dobře. Chodí tam hodně fanoušků a jsou celkem nepříjemní, takže to pro nás bude asi klíčové. Jinak šance, myslím si, že si docela věříme a extraligu v Brodě zachráníme.

MARTIN ŠNAJDR