Kolín – Rakovník 0:3

Domácí se museli obejít bez kapitána a smečaře Tomíška, kterého až do konce sezony vyřadilo zranění kolene.

První set byl plný nepřesností na obou stranách. Domácí nejvíce chybovali 
na útoku a na podání. Chyb se nevyvarovali ani blokaři 
v obranné činnosti. Na hřiště se brzy podíval Pavel Rohla za Dana Havlíčka. Na hru Kolína to však nemělo větší vliv. Set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou ovládli hosté v poměru 25:21.

Druhý set byl jako přes kopírák. Kolín se stále trápil na útoku. Na smeči vystřídal Ivana Gojného mladý Bartoš, ani tomu se však nevedlo lépe. Kolín prohrál druhou sadu opět ve vyrovnané koncovce, tentokrát 25:27.

Ani ve třetím dějství se obraz hry nezměnil. Smečaři se nadále trápili, úspěšný byl jen univerzál Kočí, ojedinělé úspěchy slavil smečař Kopecký. Na výhru v setu to však nestačilo. Domácí ztratili i třetí sadu, tentokrát 21:25 a prohráli 0:3 na sety.

Sestava: Kopecký, Gojný, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Havel. Střídali: Bartoš, Rohla. Sety: – 25, – 21, – 21.

Kolín – Rakovník 0:3

Do druhého utkání vyslal trenér Miroslav Šotola totožnou sestavu. Kolín zaspal začátek prvního setu a od začátku dotahoval pětibodovou ztrátu.

Domácím se stále nedařilo v útočné fázi. Srovnat stav se Kolínu nepodařilo, prohrál celkem jednoznačně 17:25.

V druhé sadě zlepšili domácí obrannou hru v poli i na bloku. Na smeči se však stále nedařilo. Útočné snahy Kolína končily na rukou hostujících blokařů nebo mimo vymezené území. Tým Rakovníka se moc nenadřel, domácí bodovali 
za něj. Došlo opět na střídání. Na hřiště nastoupil Bartoš i Rohla, k zvratu ve vývoji sady to však nevedlo. Rakovník vyhrál druhý set 25:21.

Ve třetím dějství se domácí pokusili zdramatizovat utkání. S Rakovníkem drželi krok. Koncovku setu však tradičně nezvládli a prohráli 24:26. Celkově 0:3 na sety.

„Na vině byl především absolutní výpadek týmu v útočné fázi. Soupeři tímto způsobem daroval velké množství bodů," zhodnotil trenér Miroslav Šotola.

Kolín zůstává v tabulce středočeského přeboru 1. třídy na posledním místě. Mohli by to změnit v sobotu, kdy nastoupí v Českém Brodě. Kdyby vyhráli obě utkání, poskočili by na předposlední příčku.

Sestava: Kopecký, Gojný, Vejdělek, Kočí, Nutil, Havlíček, libero Havel. Náhradníci: Bartoš, Rohla. Sety: – 17, – 21, – 24.

(Bořek Volejník)