„Chtěl jsem vyhrát, takže spokojený nejsem. Je to škoda, ale čtvrté místo se taky počítá. Díky tomu jsem se stal celkovým vítězem českého poháru, což je super," řekl po dojezdu Tomáš Paprstka.

Smutek byl dvojnásobný, protože hned po závodě musel na dopingovou kontrolu. „Po závodě mě chytli upíři a musel jsem na doping, tam jsem strávil dvacet minut. A když mě pustili, tak všichni fandové už byli fuč," dodal.

Bylo na lepší umístění?
Myslím si, že určitě ano. Ale udělal jsem hrubou chybu na začátku závodu, a to mě stálo pódiové umístění.

Kde se podle vás lámal závod?
Závod se pro mě rozhodl hned po startu, kde jsem jel sice první do terénu, ale když jsem skákal překážky, tak druhá mně nevyšla a letěl jsem přes řidítka, takže jsem musel jet do depa a vyměnit kolo. Kluci mě poodjeli asi na sedm vteřin a tuto ztrátu jsem nedokázal sjet.

Do závodu jste skvěle odstartoval. Na překážky jste najížděl jako první, ale hned na té druhé upadl, když jste se ji snažil přeskočit na kole. Nenahlodalo to pak vaši psychiku?
Určitě ne, jenom jsem litoval toho rozhodnutí, že to budu skákat. Při tréninku jsem to pokaždé skočil a bez problému, ale ženy to při závodě rozdupaly a byly tam dost díry, takže jsem to trochu nečekal.

Zřejmě jste si na ně pak nevěřil, protože od druhého kola jste překážky přeskakoval s kolem na zádech. Měl jste ten pád pořád v hlavě?
Ani ne, ale chtěl jsem se na vedoucí trojici dotáhnout a vyhnout se dalším chybám. close Tomáš Paprstka slaví vítězství v Českém poháru Toi Toi Cup. zoom_in

Při nájezdu do terénu začala ujíždět trojice velkých favoritů – Šimůnek, Boroš, Ťoupalík. Vy jste je neustále naháněl, nakonec nedohnal. Co se vám honilo hlavou, když jste je nemohl sjet?
Já jsem biker a ne silničář, mně roviny moc nesedí. A když si vezmu, že si kluci pomáhali, tak jsem neměl šanci. Chtěl jsem, moc jsem chtěl, ale nešlo to.

Jel jste na domácí trati. Většina fanoušků vám fandila. Cítil jste jejich podporu a co vůbec říkáte na návštěvu a atmosféru v Kolíně?
Fanoušci byli úžasní, fandili ostošest, a myslím si, že přišlo nejvíc diváků na český pohár v historii.

Titul mistra republiky nakonec získal Radomír Šimůnek. Co říkáte na jeho výkon?
Měl z pekla štěstí, protože Michael Boroš spadl v předposlední zatáčce a Šimon měl pak titul v kapse. Ale jinak si myslím, že by to byl hodně zajímavý finiš.

Sice jste dojel na nepopulárním čtvrtém místě, ale i to vám stačilo k vítězství v pohárové soutěži Toi Toi Cup. Berete to jako satisfakci, když jste nezískal medaili na republikovém šampionátu?
Vyhrát pohár je hezké, ale mistr je mistr.

Tuto soutěž jste ovládl podruhé v historii. Kterého vítězství si ceníte víc?
Určitě toho prvního, protože letos mi to kluci v pořadí za mnou hodně ulehčili. Já měl hodně vyrovnané výsledky a třikrát jsem vyhrál. V sezoně 2013/2014 to bylo napínavé až do posledního závodu a navíc se jelo o zapůjčení auta. Teď dostanete pohár, dres a nějakou odměnu, takže ta prestiž klesla.

Příští sezonu byste mohl přidat zlatý hattrick, co říkáte?
Budu se snažit!

Vy osobně jste slavil dvojnásob. Nejenom, že jste se stal celkovým vítězem Toi Toi Cupu, ale se svými parťáky jste ovládli i soutěž týmů. Poprvé v historii. Jak řadíte vysoko tento výsledek?
Dřív jsme měli početní nevýhodu oproti Táboru, letos tomu bylo naopak a taky máme dobré závoďáky, takže jsme bezkonkurenčně vyhráli.

Jaká byla oslava dvojnásobného vítězství?
Nijak přehnaná. Sedli jsme si na hotelu se závoďákama, trenérem a některými sponzory. Dali jsme pivo a jel jsem domů.

Jaké máte plány do příštích dnů?
Určitě regenerace a na dalším závodním plánu se musíme domluvit s trenérem.