Díky tomu si vybojoval účast na mistrovství republiky, které se bude konat od 1. do 5. července v Ústí nad Orlicí.

Turnaj obsazený špičkou kraje, včetně druhého hráče krajského žebříčku a celkově šestadvacátého hráče celostátního žebříčku Alana Brusenbaucha, Javůrek zcela ovládl. V konkurenci osmatřiceti hráčů ztratil na cestě za titulem pouhých devatenáct gamů.

Za zmínku stojí deklasování loňského halového mistra republiky ve čtyřhře a druhého nasazeného hráče Lukáše Jebavého v semifinále poměrem 6:1, 6:0.
Společně s týmovým kolegou Alanem Brusenbauchem vyhrál s přehledem i titul ve čtyřhře.

„Jsem nesmírně spokojený se svým výkonem a postupem na mistrovství republiky. Svou dobrou hrou i postupem do ligy spojeného družstva  Slovan Moravská Třebová – TCV Pardubice jsem nezklamal důvěru prezidenta TK Východočeská sportovní Petra Makrlíka a statutárního orgánu města Moravská Třebová, Jiřího Vopařila, kteří zorganizovali můj přestup," uvedl Adam Javůrek.

„S týmovými kolegy Petrem Makrlíkem, Alanem Brusenbauchem, Richardem Dražným, Miroslavem Loudou, Tomášem Mazáčem a Lucií Makrlíkovou tvoříme dobrý tým, který má zabezpečené výborné materiální a tréninkové podmínky. Jsem nesmírně rád, že své závodní a tréninkové zkušenosti mohu předávat mladým tenistům 
v LTC Kolín," dodal.