Ty tak mohly prožít týden plný zábavy a sportovních činností.

Jako již tradičně se ihned po příjezdu konal draft – každé dítě se na týden stalo důležitou součástí jednoho z týmů NBA a 8 týmů pak mezi sebou soupeřilo o celkový triumf v celotáborové hře.

„Tématem se letos stal Zajatec japonských ostrovů, kdy jsme se při přípravě inspirovali románem Shogun od Jamese Clavella z roku 1975,“ objasnil organizační pracovník klubu Filip Rytina.

„I přes nepřízeň počasí v prvních dnech jsem rozdali celkem 19 sad medailí z různých olympiád, které se konaly jak v táboře, tak i v přilehlých lesích a dokonce se v jedno slunečné odpoledne týmy vydaly plnit úkoly do blízkého městečka – Kamenice nad Lipou,“ dodal Filip Rytina.

Mohly tak poznat krásy tohoto malého města, kde navštívily například Zámek v Kamenici nad Lipou nebo kostel Všech svatých. Také se rozdaly 4 sady medailí za večerní sporty, týmy mezi sebou ve dvou konferencích zápasily ve fotbale, baseballu, házené a nechyběl samozřejmě ani basketbal.

„Celotáborová hra byla až do konce velmi vyrovnaná,“ zhodnotil napínavé klání hlavní vedoucí Martin Buřič.

O tom svědčí i to, že o celkovém vítězi musel rozhodnout až závěrečný rozstřel.

„Čtyři nejmladší členové družstva šli náběh na koš a zbylá čtveřice střílela trestné hody,“ dodal.

Z triumfu se nakonec radoval tým Chicago Bulls, který vedl jako kapitán Lukáš Vacek, na druhém místě skončilo Golden State kapitána Filipa Somberga a bronz brala Oklahoma kapitánky Kateřiny Macháčkové.

„Na počest vítězů byl odpálen slavností ohňostroj a ten započal diskotéku, která by trvala zajisté ještě do dnes, kdybychom děti neposlaly včas spát,“ podotkl s úsměvem Filip Rytina.

Na velký putovní pohár, kde jsou zaznamenána všechna jména vítězů táborů, tak budou pro tento rok vyryta jména: Lukáš Vacek, Filip Mikeška, David Volný, Vojtěch Sýkora, Ondřej Jánský, Aneta Rozsypalová a Markéta Cachová.