VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tábor začal draftem a skončil diskotékou

Kolín – Již po třiadvacáté se vydaly děti z basketbalového klubu BC Kolín na letní tábor. Letos se konal v malebné jihočeské krajině poblíž Jindřichova Hradce v táboře pojmenovaném Kalich a zúčastnilo se ho celkem 62 dětí ve věku od 7 do 17 let.

8.8.2017
SDÍLEJ:

Letního tábora se zúčastnilo 62 dětí z basketbalového klubu BC Kolín.Foto: Filip Rytina

Ty tak mohly prožít týden plný zábavy a sportovních činností.

Jako již tradičně se ihned po příjezdu konal draft – každé dítě se na týden stalo důležitou součástí jednoho z týmů NBA a 8 týmů pak mezi sebou soupeřilo o celkový triumf v celotáborové hře.

„Tématem se letos stal Zajatec japonských ostrovů, kdy jsme se při přípravě inspirovali románem Shogun od Jamese Clavella z roku 1975,“ objasnil organizační pracovník klubu Filip Rytina.

„I přes nepřízeň počasí v prvních dnech jsem rozdali celkem 19 sad medailí z různých olympiád, které se konaly jak v táboře, tak i v přilehlých lesích a dokonce se v jedno slunečné odpoledne týmy vydaly plnit úkoly do blízkého městečka – Kamenice nad Lipou,“ dodal Filip Rytina.

Mohly tak poznat krásy tohoto malého města, kde navštívily například Zámek v Kamenici nad Lipou nebo kostel Všech svatých. Také se rozdaly 4 sady medailí za večerní sporty, týmy mezi sebou ve dvou konferencích zápasily ve fotbale, baseballu, házené a nechyběl samozřejmě ani basketbal.

„Celotáborová hra byla až do konce velmi vyrovnaná,“ zhodnotil napínavé klání hlavní vedoucí Martin Buřič.

O tom svědčí i to, že o celkovém vítězi musel rozhodnout až závěrečný rozstřel.

„Čtyři nejmladší členové družstva šli náběh na koš a zbylá čtveřice střílela trestné hody,“ dodal.

Z triumfu se nakonec radoval tým Chicago Bulls, který vedl jako kapitán Lukáš Vacek, na druhém místě skončilo Golden State kapitána Filipa Somberga a bronz brala Oklahoma kapitánky Kateřiny Macháčkové.

„Na počest vítězů byl odpálen slavností ohňostroj a ten započal diskotéku, která by trvala zajisté ještě do dnes, kdybychom děti neposlaly včas spát,“ podotkl s úsměvem Filip Rytina.

Na velký putovní pohár, kde jsou zaznamenána všechna jména vítězů táborů, tak budou pro tento rok vyryta jména: Lukáš Vacek, Filip Mikeška, David Volný, Vojtěch Sýkora, Ondřej Jánský, Aneta Rozsypalová a Markéta Cachová.

Autor: René Volf

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby na kolínském zimním stadionu
4

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení