Okruh je dlouhý 2900 metrů s dvanáctimetrovým převýšením, nechybí ani dvě umělé překážky a tři písečné pasáže. Na něm se představí celá řada jezdců. Kromě české špičky nebudou chybět ani závodníci ze zahraničí. Například z Belgie, Itálie, Polska nebo Slovenska. „Máme přihlášeného dokonce jednoho závodníka z Mexika,“ uvedl ředitel závodu Jan Slavíček.

Mezi největší hvězdy Velké ceny Kolína budou patřit v obou elitních kategoriích Diether Sweeck z Belgie a Kateřina Nash. Ještě se jedná o startu Davida Van Der Poela z Holandska, který loňský závod vyhrál.

„Zapadlo to do mého programu mojí návštěvy doma. Já moc velkých závodů poblíž nemám, a tak i v Americe jezdím většinou menší závody bez UCI statusu,“ objasnila nejlepší česká reprezentantka.

Diváci se mají opravdu na co těšit. Ve startovním poli bude plejáda skvělých závodníků. O cenné medaile by měli bojovat i ti z kolínské stáje Expres CZ – Scott Team. Především pak Tomáš Paprstka. „Tomáš se pomalu dostává do formy. V letošní sezoně byl již několikrát třetí, tak věřím, že naplno využije znalost domácí trati a bude bojovat o prvenství,“ přeje si Jan Slavíček.

Na příchozí fanoušky čeká tradičně i bohatá tombola. „Určitě se vyplatí zakoupit si slosovatelný lístek a počkat až do konce závodu žen, kdy se budou rozdělovat ceny. Hlavní cenou je horské kolo značky Scott,“ upřesnil Jan Slavíček.

Po ukončení programu na cyklokrosové trati jsou všichni sportovní fanoušci zváni na nedaleký zimní stadion, kde od 17:07 hodin rozehrají svůj zápas kolínští Kozlové proti Vlkům z Jablonce nad Nisou. O kus dál budou zase od 17.45 hodin v hale Spojů bojovat kolínští Medvědi s Děčínem.


Program dne, startuje se na atletickém stadionu

8:45 - Kadetky (společně kadetky a žákyně)

9:25 - Žáci (společně žáci starší + mladší)

10:10 - Kadeti

11:00 - Junioři

12:15 - Muži (Elite a U23)

14:00 - Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)